Novinky

  • 21.04.2019 Neutral Proslýchá se, že otec jezdce F2 Nikity Mazepina se má stát spoluvlastníkem týmu Williams

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

Facebook Instagram

Pérez se Strollů nebojí

Pérez se Strollů nebojí

Myslí si, že zůstane důležitým členem týmu

Mít za týmového kolegu, a tedy i nejdůležitějšího soupeře, někoho, kdo je třeba z juniorského programu, kdo je podporován dodavatelem motorů, kdo je stejné národnosti jako důležití členové stáje, nebo kdo například donesl truhlici plnou sponzorských dolarů, liber, eur, rublů, jenů, rupií, zlotých… Nic z toho není příjemné a je to docela dobrý důvod začít být podezřívavý. Ale co když ve druhém voze sedí syn největšího akcionáře týmu? Pokud by byl Lance Stroll příští rok rychlejší než Sergio Pérez, kdyby nasbíral více bodů, určitě by mu to zlepšilo renomé i náladu otcce Lawrenceho Strolla. Mexičan tvrdí, že se nebojí, a tým, za který bude závodit už šestý rok, má pořád jeho plnou důvěru.

"Toho se nebojím. V zájmu každého, včetně majitelů, je, aby byl tým úspěšný. Aby se jim investice do něj vyplatila. A k tomu potřebují nejlepší možné výsledky obou vozů," míní Pérez. "Oba musíme makat, musíme spolupracovat pro dobro týmu. Je to v zájmu nás všech. Teď jsme jeden tým, takže to tak musí být."

Připomeňme, že Pérez má také svou páku, sponzory z impéria jeho krajana Carlose Slima Telcel a Claro i mexický státní ropný koncern Pemex.

Komentáře ke článku