Novinky

  • 22.05.2019 Neutral Jezdci týmů Haas a Alfa Romeo dostanou v Monaku nové motory Ferrari

  • 22.05.2019 Neutral Mercedes svolal na dnes zvláštní tiskovou konferenci k úmrtí Nikiho Laudy

  • 21.05.2019 Neutral Televizní stanice RTL a ORF věnují dnešní večerní program Nikimu Laudovi

Facebook Instagram

De Vries nejrychlejší, Caldéronová měla podváhu

De Vries nejrychlejší, Caldéronová měla podváhu

Testy F2 v Jerezu

Ve stínu aktuálních testů F1 v Barceloně se o tisíc kilometrů jižněji vydali na trať okruhu v Jerezu de la Frontera letošní účastníci šampionátu F2.

Úvodní den byl nejrychlejší zkušený Nizozemec ve službách McLarenu De Vries, který dosáhl času 1:25,358. O téměř čtyři desetiny zaostal testovací pilot Williamsu Latifi, jemuž na záda dýchal Mick Schumacher. Další příčky patřily Sette Camarovi, Ghiottovi Delétrazovi.

Vstup Tatiany Caldéronové do F2 nebyl právě nejvydařenější

Úvod sezony vůbec nevyšel jediné ženě v poli Caldéronové (Arden). Měla totiž podváhu (respektive její vůz), takže z dopolední části byla vyloučena. Odpoledne skončila předposlední.

Výsledky - dopolední a odpolední část: 

p. jezdec tým motor čas odstup kol
1. Nyck de Vries ART Grand Prix Mecachrome 1:25,819   17
2. Sérgio Sette Câmara DAMS Mecachrome 1:25,874 + 0.055 28
3. Nicholas Latifi DAMS Mecachrome 1:25,964 + 0.145 34
4. Luca Ghiotto Campos Racing Mecachrome 1:26,082 + 0.263 21
5. Louis Delétraz Carlin Mecachrome 1:26,217 + 0.398 28
6. Mick Schumacher Prema Theodore Mecachrome 1:26,326 + 0.507 28
7. Guanju Žou UNI Virtuosi Mecachrome 1:26,349 + 0.530 21
8. Dorian Boccolacci Campos Racing Mecachrome 1:26,430 + 0.611 31
9. Callum Ilott Sauber Junior Team by Charouz Mecachrome 1:26,508 + 0.689 14
10. Sean Gelael Prema Theodore Mecachrome 1:26,614 + 0.795 35
11. Richard Verschoor MP Motorsport Mecachrome 1:26,657 + 0.838 25
12. Juan Manuel Correa Sauber Junior Team by Charouz Mecachrome 1:26,742 + 0.923 21
13. Giuliano Alesi Trident Mecachrome 1:26,744 + 0.925 35
14. Jordan King MP Motorsport Mecachrome 1:26,869 + 1.050 16
15. Anthoine Hubert BWT Arden Mecachrome 1:26,908 + 1.089 25
16. Nikita Mazepin ART Grand Prix Mecachrome 1:26,910 + 1.091 18
17. Jack Aitken Campos Racing Mecachrome 1:27,027 + 1.208 33
18. Nobuharu Macušita Carlin Mecachrome 1:27,167 + 1.348 29
19. Ralph Boschung Trident Mecachrome 1:27,244 + 1.425 20
p. jezdec tým motor čas odstup kol
1. Nyck de Vries ART Grand Prix Mecachrome 1:25,358   51
2. Nicholas Latifi DAMS Mecachrome 1:25,727 + 0.369 41
3. Mick Schumacher Prema Theodore Mecachrome 1:25,783 + 0.425 31
4. Luca Ghiotto Campos Racing Mecachrome 1:25,887 + 0.529 27
5. Nikita Mazepin ART Grand Prix Mecachrome 1:26,230 + 0.872 48
6. Louis Delétraz Carlin Mecachrome 1:26,512 + 1.154 38
7. Callum Ilott Sauber Junior Team by Charouz Mecachrome 1:26,573 + 1.215 40
8. Giuliano Alesi Trident Mecachrome 1:26,577 + 1.219 41
9. Sérgio Sette Câmara DAMS Mecachrome 1:26,579 + 1.221 36
10. Guanju Žou UNI Virtuosi Mecachrome 1:26,593 + 1.235 23
11. Nobuharu Macušita Carlin Mecachrome 1:26,625 + 1.267 26
12. Sean Gelael Prema Theodore Mecachrome 1:26,733 + 1.375 29
13. Juan Manuel Correa Sauber Junior Team by Charouz Mecachrome 1:26,882 + 1.524 24
14. Ralph Boschung Trident Mecachrome 1:27,076 + 1.718 14
15. Richard Verschoor MP Motorsport Mecachrome 1:27,102 + 1.744 20
16. Jack Aitken Campos Racing Mecachrome 1:27,227 + 1.869 24
17. Jordan King MP Motorsport Mecachrome 1:27,317 + 1.959 11
18. Anthoine Hubert BWT Arden Mecachrome 1:27,551 + 2.193 31
19. Tatiana Caldéronová BWT Arden Mecachrome 1:28,515 + 3.157 33
20. Dorian Boccolacci Campos Racing Mecachrome 1:28,903 + 3.545 26

Komentáře ke článku