Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Za prohry Ferrari prý částečně mohla Alonsova osobnost

Za prohry Ferrari prý částečně mohla Alonsova osobnost

Španěl nevěří, že to Montezemolo opravdu řekl

Luca di Montezemolo řekl, že jedním z důvodů, proč Fernando Alonso nikdy nezískal titul s Ferrari, je jeho osobnost. Prý je to skvělý jezdec, ale jeho charakterové vlastnosti z něj nedělají dobrého týmového hráče, jakými byli Niki Lauda a Michael Schumacher, kteří za Montezemolovy éry ve Ferrari získali tituly. Příčin neúspěchu bylo samozřejmě několik.

"Zaprvé, měl smůlu, že byl ve Ferrari v době, kdy byl Red Bull stejně dobrý, jako bylo Ferrari na začátku tisíciletí, nebo téměř stejně dobrý," uvedl bývalý prezident Ferrari.

"Zadruhé, a nerad to říkám, měl smůlu. V Brazílii 2012 nezískal titul, ačkoli Sebastian v prvním kole kolidoval se Sennou. A v roce 2010 udělal tým obrovskou chybu, když stačilo dojet na čtvrtém místě, ale místo toho jsme o titul přišli, v posledním závodě sezony.

Zatřetí, jeho osobnost. Největší rozdíl mezi Michaelem, a také Nikim, a Alonsem byl v tom, že on byl… Alonso. Nebyl Alonso Ferrari. Když vyhrává, tak je šťastný. Když nevyhrává, tak je to problém týmu, není šťastný. Není součástí týmu tak, jak byli Michael a Niki. Hlavně v těžkých chvílích. Je jednoduché být součástí týmu, kterému se daří."

Alonso úryvek rozhovoru obsahující část třetího bodu, zveřejněného na sociální síti Twitter, komentoval ze svého oficiálního účtu.

Za šesti emotikony, které pláčou smíchy, píše: "Existuje důvod, proč jsem tento účet dosud nesledoval, a dnes jste mi ho připomněli! Tohle prezident nikdy neřekl. Hlavně ne po tom, co jsem získal 80 % bodů našeho týmu. Závodíme tvrdě, spolu, celým srdcem a bojujeme až do posledního závodu."

Úryvek však měl pouze navnadit fanoušky na podcast Beyond The Grid, který již byl zveřejněn na oficiální webové stránce formule 1. Alonso si to možná předevčírem neuvědomil, ale od včera si už každý může poslechnout, že Di Montezemolo to skutečně takto řekl, přirozeně v angličtině.