Novinky

  • 19.09.2020 Neutral I po šesti hodinách vedou ve 24 hodinách Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

  • 19.09.2020 Neutral Toyota trojice Buemi /Nakadžima /Hartley vedla po dvou hodinách závod 24 hodin Le Mans

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

Facebook Instagram

Ani Hamilton nezvítězil se zdravým autem

Ani Hamilton nezvítězil se zdravým autem

Proč si připadal jako kachna na vejcích

Nejen Charlese Leclerka pronásledovaly včera na okruhu al-Sachír technické problémy. Nahnáno měl i pozdější vítěz Lewis Hamilton.

Záznam rádiové komunikace totiž jasně dokazuje, že v závěru začala v jeho mercedesu stávkovat převodovka. Pilot hlásil do boxů, že podřazovat jde jen s největšími obtížemi.

Také onboard záběry názorně ukazovaly, že obhájce titulu v posledních kolech řadil před zatáčkami na nižší rychlostní stupně s maximální opatrností.

Musíme se na to podívat,“ uvedl po skončení závodu Hamiltonův nadřízený Toto Wolff. „Já jen jedním uchem zaslechl něco o tom, že inženýři sáhli na kalibraci motoru a situace se poté zlepšila. Co bylo příčinou, však přesně nevím. Na tomto případu je názorně vidět, že se člověk nikdy nemá předčasně radovat. Co se stalo soupeřovi, může o pár kol později postihnout i jeho.“ 

I Hamiltonovo vítězství viselo na dost tenkém vlásku

Nebyla to ovšem jediná fáze, v níž se Hamilton necítil ve své kůži. Po první zastávce se vrátil na dráhu s měkkými pneumatikami, na rozdíl od Bottase a obou ferrari. Tým zjevně zvolil odlišné strategie s tím, že alespoň jedna určitě vyjde.

Jsem na tom dost blbě,“ oznamoval britský závodník ve 22. kole. „Moje zadní gumy jsou úplně pryč. Připadám si jako kachna sedící na vejcích v hnízdě!“ Tímto příměrem chtěl dát najevo, že si na něj nyní může vyšlápnout kdokoliv.

V konečném důsledku byla střední směs patrně lepší volbou,“ uznal i Wolff. „V tom momentě jsme si to ale nemysleli. Ještě stoprocentně nerozumíme tomu, proč to nefungovalo.

Komentáře ke článku