Novinky

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

  • 17.08.2019 Good Roman Staněk obsadil druhé místo v sobotním závodě ADAC F4 na Nürburgringu

  • 16.08.2019 Neutral Na Gamma Racing Day v Assenu předvede tento víkend Jack Aitken vůz F1 Renault R.S.17

Facebook Instagram

Hamilton nestačil v rozhodující chvíli dobít baterku

Hamilton nestačil v rozhodující chvíli dobít baterku

V závěru už byla dráha hodně špatná

Že rudí (a s nimi i všichni ostatní) budou biti, bylo jasné už dlouho před závěrem kvalifikace. Málokdo ale očekával, že Valtteri Bottas tolik naloží i Lewisu Hamiltonovi. Naopak, po prvních dvou fázích byl mírně favorizován obhájce titulu.

Valtteri podal vynikající výkon,“ sdělil novinářům Hamilton. „Já jsem naopak nebyl schopen dát dohromady pořádné kolo. Hlavně ve třetí části.

Rozhodující podíl na tom měl neobvyklý zádrhel. Nevyjížděl totiž s úplně dobitou baterií. V prostředním díle kvalifikace ho tým stáhl do boxů o něco dříve. „Obvykle absolvuji ještě jedno kolo, při němž se akumulátor dobije,“ vysvětlil.

Řekli byste, že tihle dva právě spráskali veškerou konkurenci?

Takto byl v rozhodujících okamžicích nucen se vydat na trať dříve, než bylo plánováno, a uvázl v provozu. „Potom už bylo všechno v háji,“ posteskl si.

Zajímavé ovšem bylo, že při druhých pokusech se nezlepšil vůbec nikdo. Podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa to mělo dvě hlavní příčiny – klesající teplotu dráhy a narůstající množství nečistot na ní. „Hlavně v zatáčkách se válela spousta vytahaného kačírku. V těch místech ztráceli všichni,“ všiml si.

Komentáře ke článku