Novinky

  • 12.11.2019 Neutral Toro Rosso nemění sestavu pro příští rok: Pierre Gasly a Daniil Kvjat

  • 12.11.2019 Neutral Alexander Albon byl potvrzen jako jezdec Red Bull Racingu pro rok 2020

  • 08.11.2019 Good V areálu PVA Expo Praha v Letňanech dnes začíná výstava závodní techniky Racing Expo

Facebook Instagram

Stěžuje si ten, kdo nezvládá rychlost

Stěžuje si ten, kdo nezvládá rychlost

Magnussen je proti snížení přítlaku

Parametry vozů F1 se za poslední roky vícekrát měnily. Ještě před pár lety se závodilo s relativně štíhlými auty, nízkou úrovní přítlaku a rychle degradujícími pneumatikami. Někteří jezdci by se k tomu rádi vrátili. Prý jim to přišlo jako větší výzva i zábava, ačkoli rychlosti, hlavně v dlouhých zatáčkách, byly podstatně nižší. Zlobivý kluk F1 Kevin Magnussen nám řekne, co si o tom myslí on.

"Tito závodníci, kteří by prý chtěli méně přítlaku, to tvrdí pouze proto, že nezvládají rychlé vozy," prohlásil jezdec týmu Haas. "Rádi by se vrátili k tomu, v čem byli dobří, jenže to jsou jejich problémy. Ve skutečnosti nikdo nechce pomalejší auto.

Možná bychom měli mít více koňských sil, protože momentálně máme neuvěřitelnou přilnavost, ale jízda v takovém voze je fenomenální. Nic na světě není lepší. Absolutně nic, pouze jedna věc je ve stejné kategorii. Jezdit v takovém voze je prostě fantastické, hlavně s menším množstvím paliva a novými pneumatikami. Kdyby se toto mohlo zachovat a ještě bychom k tomu dostali více výkonu a možnost jezdit v těsnějším závěsu, tak to by bylo úžasné."

Komentáře ke článku