Novinky

  • 01.12.2020 Neutral Haas oznámil, že jeho jezdcem ve F1 v roce 2021 bude Nikita Mazepin

  • 01.12.2020 Neutral Lewis Hamilton byl pozitivně testovaný na COVID-19 a nepojede víkendovou velkou cenu

  • 01.12.2020 Neutral Od dnešního dne je novým šéfem Audi Motorsport Julius Seebach

Facebook Instagram

McLaren pojede celou příští sezonu IndyCar Series

McLaren pojede celou příští sezonu IndyCar Series

Fúzuje s týmem Schmidta a Petersona

To, o čem se mluvilo už před rokem, je realitou. Britská stáj McLaren bude po více než 40 letech opět závodit v americkém šampionátu IndyCar. Tým o tom informoval v pátek. Pro své zámořské operace se spojí s týmem Schmidt Peterson Motorsports (SPM), s nímž jej pojil společný sponzor – Arrow Electronics. Vozy bude pohánět motor Chevrolet.

V zámoří bude tým závodit pod názvem Arrow McLaren Racing SP. Stáj plánuje v příští sezoně nasadit dva vozy. Kdo usedne do kokpitu, ale tým neoznámil. S organizací Sama Schmidta měl kontrakt ještě na příští rok Kanaďan James Hinchcliffe, jenže ten je v Kanadě tváří reklam na Hondu a jeho budoucnost u týmu s motory Chevrolet je tak krajně nejistá. Marcus Ericsson má smlouvu jen na letošní rok.

Společný tým bude využívat infrastrukturu stáje Schmidt Peterson Motorsports. McLaren dodá technickou podporu, obchodní a marketingové zázemí. Stáj tak věří, že bude moci v každém závodě bojovat o vítězství a také o titul.

„McLaren v IndyCar závodil od svých počátků a teď nám série nabízí nejen komerční platformu, jak posilovat naši značku v Americe, ale také možnost soutěžit s některými z nejlepších týmů na celém světě,“ uvedl šéf McLarenu Zak Brown.

Na program bude dozírat dvojnásobný šampion IndyCar Gil de Ferran. „IndyCar je pro McLaren přirozenou volbou, vzhledem k našemu odkazu a odhodlání uspět na nejvyšší úrovni. Naší ambicí je vždy bojovat o vítězství a o tituly. Víme, jaká je před námi výzva, ale McLaren je tomuto partnerství oddaný a celý tým jej podporuje,“ uvedl.

Schmidt a Peterson vyjádřili potěšení nad tím, že si je McLaren vybral jako partnera a rozhodl se navázat na základ, který vybudovali.

O jezdeckém složení se zatím jen spekuluje. Jednou z možností by mohl být Brazilec Felipe Nasr, který už s týmem testoval. Zájem projevuje tým také o senzaci letošní sezony, nováčka Coltona Hertu. Což by uvolnilo místo u týmu Harding Steinbrenner Racing, kam by se mohl přesunout Hinchcliffe.

Brown prozradil, že by tým mohl nakonec nasadit i třetí vůz – pokud by o místo v IndyCar měl zájem Fernando Alonso. „Pro Fernanda jsou dveře vždy otevřené,“ řekl pro web Racer.com. „Je součástí naší rodiny, je to jezdec McLarenu pod smlouvou a poprvé ve své dlouhé kariéře nemá před sebou kalendář plný závodních víkendů.“

„Samozřejmě dobře ví, co tady děláme. Později v průběhu roku se sejdeme, budeme diskutovat naše a jeho plány a uvidíme, jestli se někde shodneme,“ dodal. Pokud by Alonso neměl zájem o celou sezonu, ve hře je i další pokus prosadit se v pětistovce v Indianapolisu.

Komentáře ke článku