McLaren se omluvil Räikkönenovi F1
Tomáš Richtr
24.04. 2005
Tomáš Richtr
24.04. 2005
Za selhání hnací hřídele.
Šéf McLarenu Ron Dennis se omluvil svému jezdci Kimimu Räikkönenovi za technické potíže, které jej vyřadily z prvního místa Grand Prix San Marina. Selhala hnací hřídel.
"Kimi odvedl fantastickou práci a získal slušný náskok na Fernanda Alonsa, než selhala hnací hřídel. Moc se mu tímto omlouvám," řekl Ron Dennis.
"Jsem samozřejmě velmi zklamaný, skvěle jsem odstartoval a budoval si náskok," řekl Fin, který poté co vystoupil v boxech z auta, vztekle mrštil volantem. "Minimálně víme, že auto je rychlé jak v závodě tak kvalifikaci."
Jde o první technické selhání McLarenu v letošní sezóně.
Související články
-
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Pozice zákazníka McLaren brzdí
20.06. 2026 -
Všimli jste si velkých rozdílů v převodovkách?
16.06. 2026 -
McLaren zvažuje vývoj vlastního motoru
16.06. 2026 -
Norris o 9 tisícin před Russellem
12.06. 2026 -
Russell podle očekávání nejrychlejší, Fornaroli nejlepší z nováčků
12.06. 2026 -
McLaren slaví tisící velkou cenu
04.06. 2026 -
Stella hájí rozhodnutí stratégů
26.05. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
