Novinky

  • 15.12.2019 Neutral Závod WEC na 8 h v Bahrajnu vyhráli Conway, Kobajaši a López v toyotě

  • 15.12.2019 Neutral Scott Dixon, pětinásobný vítěz IndyCar, pojede 12 h v Bathurstu s Aston Martinem

  • 13.12.2019 Neutral Graz pojmenuje po svém rodákovi Jochenu Rindtovi náměstí

Facebook Instagram

Ferrari by přivítalo protest proti svému motoru

Ferrari by přivítalo protest proti svému motoru

Už by bylo konečně jasno

V padoku Velké ceny Mexika se šeptalo, že pokud Ferrari dosáhne velmi dobrého výsledku, tedy pokud vyhraje, komisaři dostanou na stůl protest s návrhem prolustrovat a diskvalifikovat červené vozy, hlavně jejich výkonné motory.

"To by mi udělali radost. Konečně by se ukázalo, že je to celé jedna velká hloupost a přestalo by se o nás klábosit," řekl v Mexiku Mattia Binotto, šéf týmu.

Web Motorsport se snažil zjistit více u šéfů konkurenčních týmů, ale prý všichni dotázáni o ničem nevěděli, pouze jeden se vyjádřil, že o tom nemůže mluvit. Protest podán nebyl a spekulace pokračují. Binottovi je to líto.

"V první řadě musím říci, že jsme moc tvrdě pracovali, než jsme získali tuto kompetitivní výhodu. Když se v roce 2014 změnila pravidla, naše pohonná jednotka nebyla nejlepší a stálo nás mnoho úsilí dostat ji na současnou úroveň.

Teď jsme před ostatními a měli bychom na to být právem hrdí. Je mi líto, co o nás píšou na internetu a v novinách. Když měl výkonnostní výhodu náš soupeř, nikdo ho neobviňoval. Pohonná jednotka byla slabinou Ferrari, soustředili jsme se na její zlepšení, a to je celé. Není férové, že se teď o nás šeptají takové věci.," povzdechl si.

Komentáře ke článku