Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Ferrari by přivítalo protest proti svému motoru

Ferrari by přivítalo protest proti svému motoru

Už by bylo konečně jasno

V padoku Velké ceny Mexika se šeptalo, že pokud Ferrari dosáhne velmi dobrého výsledku, tedy pokud vyhraje, komisaři dostanou na stůl protest s návrhem prolustrovat a diskvalifikovat červené vozy, hlavně jejich výkonné motory.

"To by mi udělali radost. Konečně by se ukázalo, že je to celé jedna velká hloupost a přestalo by se o nás klábosit," řekl v Mexiku Mattia Binotto, šéf týmu.

Web Motorsport se snažil zjistit více u šéfů konkurenčních týmů, ale prý všichni dotázáni o ničem nevěděli, pouze jeden se vyjádřil, že o tom nemůže mluvit. Protest podán nebyl a spekulace pokračují. Binottovi je to líto.

"V první řadě musím říci, že jsme moc tvrdě pracovali, než jsme získali tuto kompetitivní výhodu. Když se v roce 2014 změnila pravidla, naše pohonná jednotka nebyla nejlepší a stálo nás mnoho úsilí dostat ji na současnou úroveň.

Teď jsme před ostatními a měli bychom na to být právem hrdí. Je mi líto, co o nás píšou na internetu a v novinách. Když měl výkonnostní výhodu náš soupeř, nikdo ho neobviňoval. Pohonná jednotka byla slabinou Ferrari, soustředili jsme se na její zlepšení, a to je celé. Není férové, že se teď o nás šeptají takové věci.," povzdechl si.