Novinky

  • 03.06.2020 Neutral Lando Norris údajně tento týden absolvoval soukromý test s monopostem formule 3

  • 02.06.2020 Bad Před padesáti lety zahynul na okruhu v Goodwoodu Bruce McLaren

  • 02.06.2020 Good Kalendář letošních evropských závodů F1 byl oficiálně potvrzen

Facebook Instagram

Honda chystá boj o titul

Honda chystá boj o titul

Příští rok už bude připravena

Honda se stále nezavázala zůstat ve F1 po roce 2020, ale ví, čeho chce dosáhnout příští rok. Spolu s Red Bullem chce úspěšně zaútočit na titul.

"Po našem návratu do F1 v roce 2015 nás čekalo pár těžkých let a dost nás to tehdy bolelo," řekl Takahiro Hačigo, generální ředitel Hondy. "Tento rok jsme dosáhli vítězství a nyní si dáváme za cíl zisk titulu s Red Bullem v roce 2020."

Bez vítězného vstupu do sezony by tým mohl přijít o Maxe Verstappena, jenž již nebude spokojen s ničím jiným, než s bojem o mistrovský titul.

"Ještě na to nemyslím," prohlásil Nizozemec o svém budoucím kontraktu. "V první řadě budu zvědav, jak se dodrží všechny sliby, to bude důležité. Příští rok chceme vyhrávat závody a získat titul. To je cílem mým i Red Bullu. Ale ohledně roku 2021 je ještě mnoho otazníků, takže nebudu spěchat."

Stejnou sebedůvěru projevuje i Helmut Marko, šéf motorsportu Red Bullu.

"Učíme se na vlastních chybách a jsme, tentokrát oprávněně, optimističtí. Věříme, že příští rok budeme bojovat o titul," uvedl Marko. "Letos jsme udělali jednu velkou chybu, že jsme vůz dokončili na poslední chvíli. V prvních závodech jsme kvůli tomu zaostávali. Nyní jsme si dali za cíl být konkurenceschopní od prvního závodu příští sezony."

Komentáře ke článku