Novinky

  • 31.05.2020 Good Stoffel Vandoorne (Mercedes) vyhrál virtuální závod formule E v New Yorku

  • 30.05.2020 Good Oba závody F1 v Rakousku obdržely oficiální vládní souhlas

  • 30.05.2020 Good Rakouská vláda údajně schválila konání obou závodů F1 na Red Bull Ringu

Facebook Instagram

Rekord na ojeté sadě tvrdých pneumatik

Rekord na ojeté sadě tvrdých pneumatik

VC Abú Zabí – analýza Pirelli

Lewis Hamilton vyhrál VC Abú Zabí podle očekávání jen s jednou výměnou pneumatik. Zastavil k ní však mnohem později, než se původně předpokládalo. Životnost pneumatik znovu předčila očekávání.

Vítěz Lewis Hamilton i druhý Max Verstappen měli stejnou strategii, protože přezouvali ze střední směsi na tvrdou. Třetí Charles Leclerc však použil všechny tři směsi pneumatik, a to se stává jen zřídka. V závěrečné fázi závodu se totiž na měkkých gumách pokusil o nemožné. Na lepší výsledek tentokrát neměl šanci.

Lewis Hamilton vyhrál z pole position a zajel i nejrychlejší kolo v závodě. Během 55 kol závodu se vůbec nedostal pod tlak soupeřů. Vytvořil nový traťový rekord časem 1:39,283 (201,388 km/h). Pozoruhodné je, že to dokázal v 53. kole, když měly jeho tvrdé pneumatiky za sebou 27 kol!

Ferrari se rozhodlo pro dvě zastávky, ale u obou jezdců zvolilo odlišnou strategii. Zatímco Charles Leclerc použil směsi v pořadí střední, tvrdá, měkká, jeho kolega Sebastian Vettel přesně naopak. V obou případech povolalo do boxu oba jezdce ve stejném kole.

Na tvrdých pneumatikách dosáhl nejlepšího času Hamilton výkonem 1:39,283. Na střední směsi byl nejrychlejší Vettel (1:40,128) a na měkké Leclerc (1:40,442). Na tvrdé směsi ujel nejdelší vzdálenost Gasly (52 kol), na střední Pérez (37) a na měkké Stroll (22). Jedinkrát u mechaniků zastavili Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Pérez, Norris, Kvjat, Hülkenberg, Räikkönen, Magnussen, Grosjean, Russell, Gasly a Kubica. Dvakrát Leclerc, Vettel, Sainz, Ricciardo, Giovinazzi. Stroll závod nedokončil.

Víc se dozvíte z následující infografiky.

 

 

 

Komentáře ke článku