Novinky

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

  • 17.01.2021 Neutral Davide Brivio byl jmenován závodním ředitelem týmu Alpine ve F1

  • 15.01.2021 Good Celkovým vítězem 43. ročníku Rallye Dakar se stal Stéphane Peterhansel (Mini)

Facebook Instagram

Šoltys má na Dakaru na první desítku

Šoltys má na Dakaru na první desítku

Buggyra poprvé obsadí kategorii Side by Side

Svoji techniku do Saúdské Arábie, kde 5. ledna začíná další ročník Rallye Dakar, už odeslal i roudnický Buggyra Racing. Letos poprvé obsadí kromě tradičních kamionů také třídu Side by Side.

Zabalili jsme a vypravili osm aut. Skoro by se chtělo říct, že máme to nejhorší za sebou,“ prohlásil manažer Jan Kalivoda. „Uplynulých pět let mě ale naučilo, že na Dakaru existuje jediná jistota, a to, že dokud vůz nedorazí do cíle poslední etapy, není nic jistého.

Vozidla budou na moři podstatně kratší dobu, než tomu bylo v případě Jižní Ameriky. Proto doufáme v absenci nepříjemných překvapení. Ale i s těmi jsme byli schopni se v minulosti vypořádat,“ dodal závodní inženýr Robin Dolejš. 

Na cestu do Saúdské Arábie se vydala i bugyna Pepy Macháčka

Vzhledem k přesunu off roadové divize do Španělska proběhlo závěrečné testování na Pyrenejském poloostrově. „Pojedu potřetí v řadě, takže bych mohl spoléhat na to, že prodám zkušenosti. Na druhou stranu budeme v Saúdské Arábii všichni nováčky. Nerad dělám nějaké prognózy. Před rokem to vypadalo vzhledem ke konání akce v jediné zemi velmi jednoduše, pak z toho byl v Peru po navigační stránce mimořádně komplikovaný ročník,“ připomněl pilot trucku Martin Šoltys.

Premiéru v Side by Side v barvách Buggyry zažije pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček: „S Buggyrou přišla nová motivace, cítím se dobře. K tomu vím, že pro úspěch každého závodníka tolik nezbytné štěstí přeje připraveným.

Martin má na první desítku, Pepa by měl hlavně dojet. Ale jak říkám, mám z toho všeho, včetně atmosféry v týmu, hodně dobrý pocit,“ uvedl šéf stáje Martin Koloc.

Komentáře ke článku