Novinky

  • 07.07.2020 Neutral Robert Kubica nastoupí za Alfu Romeo do 1. tréninku na VC Štýrska

  • 07.07.2020 Neutral Premiérová VC Vietnamu F1 by se údajně měla konat koncem listopadu

  • 06.07.2020 Neutral Williams nasadí do 1. tréninku na VC Štýrska místo Georgea Russella Jacka Aitkena

Facebook Instagram

Souboj kolegů - Vettel versus Leclerc

Souboj kolegů - Vettel versus Leclerc

Zrodila se nová hvězda

Výměna jednoho z jezdců Ferrari před sezonou 2019 slibovala odpověď na otázku, zda je Sebastian Vettel skutečně (stále) tak dobrý, nebo jenom má kvalitní vozy. Umírněný Kimi Räikkönen byl vyměněn za mladíka bojujícího o své místo na výsluní a srovnání pro Vettela nedopadlo nejlépe. Charles Leclerc byl v převaze, vyhrál na body a ve F1 září nová hvězda.

Monačan o spoustu bodů přišel na začátku roku, kdy Ferrari deklarovalo, že v jeho týmu je jasná jednička, a tou je německý čtyřnásobný mistr světa. Uplatňování týmové režie ale šlo čím dál tím obtížněji a ve druhé polovině sezony už byl o uhnutí z cesty žádán také Vettel.

V prvních sedmi závodech se Leclerkovi pouze jednou povedlo kvalifikovat před Vettelem, od VC Francie ale získal jasnou převahu. Vettel byl od té doby v sobotu rychlejší pouze třikrát. Vettelovi fanoušci mohou argumentovat, že v neděli byl v cíli většinou před svým kolegou. V této statistice mu ale pomáhá Leclerkův slabší vstup do sezony, kdy se seznamoval s prostředím Ferrari i se závoděním proti absolutní jezdecké špičce.

Více bodů však má Leclerc. Pro Vettela je to první bodová porážka v souboji s týmovým kolegou od extrémně nevydařené sezony 2014, kdy jej předčil mladý Daniel Ricciardo. Ačkoliv Leclerc se také nevyhnul chybám, mnohem zkušenější kolega na tom nebyl o nic lépe. Mladík byl sedmkrát na pole position a vyhrál v Belgii a v Monze. Vettel stál na pole position dvakrát a vyhrál v Singapuru.

Po sezoně Ferrari s Leclerkem prodloužilo smlouvu až do roku 2024, Vettelova budoucnost po roce 2020 zůstává ve hvězdách.

  Sebastian Vettel
Charles Leclerc
lepší umístění v kvalifikaci 9 11
kola před týmovým kolegou 507 571
lepší umístění v cíli závodu 10 7
body 238 260

Komentáře ke článku