Novinky

  • 26.05.2020 Bad Tým F1 McLaren bude nucen propustit přibližně 70 svých zaměstnanců

  • 26.05.2020 Neutral Od roku 2021 bude ve F1 jednotný dodavatel ohřívacích deček pro pneumatiky

  • 25.05.2020 Good George Russell (Williams) vyhrál virtuální Velkou cenu Monaka

Facebook Instagram

Šéflékař ze Spa se brání Correovým výtkám

Šéflékař ze Spa se brání Correovým výtkám

Byl s ním v kontaktu a navštívil ho v nemocnici

Juan Manuel Correa, který se zotavuje po těžkém úrazu ze závodu F2 ve Spa-Francorchampsu, si před několika dny v rozhovoru posteskl, že se mu ze strany FIA nedostalo náležité péče. Prý za ním nikdo z funkcionářů federace nepřišel do nemocnice a ani nebyli povoláni její lékařští specialisté, když se jeho zdravotní stav náhle prudce zhoršil.

Na vznesené výtky zareagoval šéflékař belgického okruhu Christian Wahlen. „Činnost záchranářského personálu na místě nehody byla koordinována Ianem Robertsem,“ odpověděl na dotaz webu RaceFans. Roberts je od roku 2013 oficiálním doktorem F1 a z titulu své funkce sedí v zásahovém medical caru. 

Juan Manuel na několik dní starém snímku - chce se co nejrychleji vrátit k závodění

Juan Manuel byl neustále ošetřován, dokud sanitka nedorazila do zdravotnického centra autodromu,“ pokračoval ve svém líčení Wahlen. „Po příjezdu byl tamním lékařským týmem stabilizován.“ Vzhledem k charakteru zranění bylo nicméně jasné, že Američan nutně potřebuje pomoc specialistů. Proto byl vrtulníkem transportován do univerzitní nemocnice v Lutychu.

Byl jsem s ním v neustálém kontaktu a druhého září ho, po operaci nohy, navštívil,“ vyvrátil Wahlen tvrzení, že o pacienta nikdo nejevil zájem. „Ve stejný den se s jeho rodiči spojil Gerard Saillant a nabídl svoje služby.“ Saillant je světově uznávaným neurochirurgem, jenž vede medicínský institut FIA a je současně osobním lékařem rodiny Michaela Schumachera.

Ještě dříve, než dorazil tento odborník do Lutychu, ovšem došlo u Correi k selhání činnosti plic a bleskovému převozu na kliniku v Londýně. „Rozhodla o tom jeho rodina,“ zdůraznil Wahlen.

Komentáře ke článku