Novinky

  • 01.06.2020 Neutral Podle starosty Monzy byla smlouva na pořádání VC Itálie prodloužena do roku 2025

  • 01.06.2020 Good Továrny týmů F1 Renault a AlphaTauri obnovily provoz

  • 31.05.2020 Good Stoffel Vandoorne (Mercedes) vyhrál virtuální závod formule E v New Yorku

Facebook Instagram

Correa se znovu učí chodit

Correa se znovu učí chodit

Místo osmnácti měsíců jich stačilo šest

Někdy stačí zlomek vteřiny a lidský osud nabere úplně jiný směr. Když Juan Manuel Correa v pozdním odpoledni 31. srpna 2019 startoval do závodu F2 ve Spa-Francorchampsu, netušil, že takový moment se neúprosně blíží. Na rozdíl od Anthoinea Huberta měl štěstí. Strašnou ránu v Eau Rouge přežil.

Lékaři v lutyšské nemocnici vyhráli bitvu o jeho život a jejich kolegové dokázali odvrátit hrozící amputaci dolních končetin. I tak se však před ním otevírala neradostná perspektiva.

„Při propuštění z kliniky v Londýně mně sdělili, že o berlích se začnu pohybovat nejdříve za půl roku. O chůzi může být řeč za osmnáct měsíců až dva roky. Pokud nepřijdou komplikace,“ svěřil se v podcastu televizní stanice ESPN. 

Correa se hrdě hlásí ke své původní vlasti. Foto: FIA Formula 2

Skutečnost? Na videu, které zveřejnil na svém instagramovém účtu, se Correa šourá po kuchyni bez jakékoliv opory. Pravá noha spočívá ve speciální bandáži a na první pohled je patrné, že každý minikrok je provázen obrovským úsilím. „Asi těžko se dá mluvit o tom, že bych běhal,“ podotkl s hořkým úsměvem. „Ale pomalu se do toho dostávám.

Ačkoliv o tom doktoři nechtějí ani slyšet, hodlá se rodák z ecuadorského Quita, jenž však reprezentuje Spojené státy, vrátit na okruhy už napřesrok.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku