Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Přestupové rozhovory pokračují, tvrdí Ricciardo

Přestupové rozhovory pokračují, tvrdí Ricciardo

Smlouvu na jeden rok nebude chtít nikdo

Začátek sezony 2020 je odložen prakticky na neurčito, ale čas se nezastavil a jezdci i týmy F1 už musejí pomalu začít myslet i na přestupový kolotoč. Podle Daniela Ricciarda se může přestup dohodnout i v době, kdy všichni sedí doma a závodní okruhy zejí prázdnotou.

Jeho samého to musí velmi zajímat, jelikož jeho smlouva s Renaultem vyprší letos. Měl to načasované tak, aby v roce 2021 buď přestoupil do špičkového týmu, nebo seděl v prvním voze Renaultu nové generace, což by mu také dalo nějakou šanci vrátit se do boje o vítězství.

"Všechno je teď vzhůru nohama, ale i tak si myslím, že když někdo potřebuje udělat velké rozhodnutí, tak ho učiní bez ohledu na tuto situaci," řekl australský závodník v rozhovoru pro The Age. "Ještě to bude zajímavé. Max (Verstappen) a Charles (Leclerc) mají smlouvy, většina ostatních ne."

Ricciardo si ani nemyslí, že přijde vlna oznámení jednoročních prodloužení aktuálních kontraktů, což by částečně dávalo smysl vzhledem k tomu, že vozy budou v příštím roce prakticky stejné a velká změna technických pravidel byla odložena na rok 2022.

"Nemyslím si, že někdo bude chtít podepsat jednoletý kontrakt pouze proto, aby byl na rok 2022 volný. To by byla riskantní strategie. Pokud nejste v nezvyklé situaci, tak smlouva na jeden rok je daleko od ideálu," uvedl Ricciardo.

Ricciardovi jeho plán nevyšel, Renault nebude vítězit ani v roce 2021. Foto: Renault

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku