Novinky

  • 21.09.2020 Good Brit Kenneth McAlpine, účastník sedmi velkých cen, slaví 100. narozeniny

  • 21.09.2020 Neutral Na VC Eifelu na Nürburgringu bude umožněn vstup až 20 000 diváků

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

Facebook Instagram

Čím déle nebudeme dělat, tím lépe

Čím déle nebudeme dělat, tím lépe

McLaren v časech krize

Andreas Seidl nedávno učinil nejtěžší krok během své dvacetileté kariéry v motoristickém sportu. Svým podřízeným z týmu McLaren sdělil, že zůstanou doma v režimu kurzarbeitu, tedy s podporou od státu.

Ve Wokingu bychom v současnosti našli jen nejužší management a lidi, kteří se podílejí na programu výroby plicních ventilátorů. Dohromady je to kolem stovky osob.

Moc mně pomohlo, že každý pochopil, o co nám jde,“ vrací se Seidl ke chvílím bolestného rozhodnutí. „Chceme ochránit stáj a zajistit, že přečkáme krizi.“ 

Andreas Seidl ví, že nastávají těžké časy. Foto: McLaren

Lehké to nebude. Seidl přiznává, že v kase chybějí peníze. „Čím delší čas přečkáme v nečinnosti, tím lépe. Ušetříme,“ říká natvrdo. Tým je zcela odkázán na podporu ze strany svých vlastníků.

Pracujeme se spoustou neznámých. Netušíme, kolik závodů letos nakonec bude a s jakou výší příjmů můžeme počítat. Ale domnívám se, že podnikáme všechno, abychom byli připraveni i na nejhorší možnou eventualitu. Hlavně je třeba zredukovat krátkodobé výdaje. Potřebujeme projít touto sezonou s co nejmenším vynaložením prostředků,“ vysvětluje Seidl. „Dlouhou dobu jsme ignorovali, že jsme každý rok končili v minusu. Teď přišel budíček. Naléhavě je potřeba něco změnit. Formule 1 a její účastníci musejí být odolnější.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku