Novinky

  • 03.12.2021 Neutral Při kvalifikaci F2 v Saudské Arábii byl nejrychlejší vedoucí muž šampionátu Oscar Piastri.

  • 03.12.2021 Neutral Volný trénink F2 vyhrál v Saudské Arábii Robert Švarcman.

  • 02.12.2021 Neutral Pro podnik F2 v Saudské Arábii nominovalo Pirelli superměkkou a střední směs pneumatik.

Facebook Instagram

Ricciardo o přestupu rozhodl v časovém presu

 Ricciardo o přestupu rozhodl v časovém presu

Nebyl si jist, zda to skutečně má udělat

Daniel Ricciardo v rozhovoru pro oficiální web F1 prozradil, že rozhodnutí přestoupit z Renaultu do McLarenu se nerodilo lehce. Musel se ale rozhodnout, protože se bál, že McLaren na něj nebude čekat a osloví jiného kandidáta.

"Ještě i teď se mohu řídit pouze tím, co bylo minulý rok," vysvětluje Australan. "A loni Mercedes vyhrál šampionát, opět, a McLaren byl týmem s nejvýraznějším meziročním zlepšením. Určitě je to povzbudilo do další práce. Mohu pouze takto usuzovat. Kromě toho, mění dodavatele pohonné jednotky. Proto očekávám, že budou mimořádně nabuzení. V podstatě jsem musel pouze hádat. A dokážete si představit, že to bylo těžké rozhodování.

Najednou se věci daly do pohybu. Carlos podepsal přestup. Mohlo to vypadat, že bych měl raději čekat, ale já si to nemyslel. Řekněme, že začneme závodit v červenci, ačkoli ani tím si tehdy nikdo nemohl být jistý. Jeden závod nestačí. Potřebujete několik závodů, abyste dokázali posoudit aktuální formu jednotlivých týmů. Po jednom nebo dvou závodech stále pouze hádáte. Takže bych pak už čekal do konce srpna, možná do září, abych mohl zhodnotit aktuální formu týmů. A tehdy by už místo nemuselo být volné."

Ricciardo už udělal jeden nepříliš zdařilý přestup, když se místo k novému partnerství Red Bull - Honda připojil k Renaultu. Nyní přestupuje do týmu bez tovární podpory, který navíc není v nejlepší finanční kondici a čeká na nového investora.

Udělal tentokrát správný tah? Foto: Renault

Zdroj: FORMULE.CZ