Novinky

  • 29.09.2020 Neutral Callum Ilott pojede za Haas první trénink na VC Eifelu na Nürburgringu

  • 29.09.2020 Neutral Alfa Romeo nasadí Micka Schumachera do prvního tréninku na VC Eifelu na Nürburgringu

  • 28.09.2020 Good Dvojnásobný mistr světa F1 Mika Häkkinen se dožívá 52 let

Facebook Instagram

Pérez dostal nabídku od jiného týmu

Pérez dostal nabídku od jiného týmu

Zatím má platný kontrakt

Sergio Pérez prozradil, že již dostal nabídku závodit za jiný tým F1, ke kterému se doneslo, že jeho místo u Racing Pointu obsadí Sebastian Vettel. Mexický jezdec trvá na tom, že má podepsaný platný kontrakt a nevidí důvod, proč by neměl být dodržen.

"Pokud vím, tak zůstávám s týmem. Mám smlouvu," řekl 30letý jezdec v rozhovoru s webem RaceFans. "Všechny odpovědi bychom se měli dozvědět během pár příštích týdnů. Z mého úhlu pohledu mám prostě platnou smlouvu a plně věřím v úspěšnou budoucnost týmu. Tento tým dělá kroky vpřed. Je dobré, že jsou s ním spojována velká jména, protože je to známkou toho, že děláme dobrou práci. Děláme pokroky a můžeme na to být pyšní.

Já jsem ve F1 již 10 let a na tento typ řečí jsem zvyklý. On je jedním z největších jmen tohoto sportu. Mnoho toho dosáhl. Není tajemstvím, že měl i štěstí na výborné vozy, ale úspěšnou kariéru mu nikdo popřít nemůže.

Vím, že se o tomto teď hodně mluví. Dokonce mě už jeden tým kontaktoval s nabídkou. Samozřejmě, jméno vám neprozradím. Ale prozatím jsou to všechno pouze drby. Nemám k tomu co jiného říct, jen že mám platnou smlouvu."

Rozšířil se také drb, že Vettel a Racing Point už podepsali smlouvu, ale chtějí to oznámit až během závodního víkendu ve Spojeném království, až tým "vyřeší" Péreze. Racing Point však tuto zprávu popřel. Šušká se, že Pérezův manažer již celé týdny sonduje situaci u jiných týmů středu pole a že jeho svěřenec dostane za odstoupení od smlouvy sedmicifernou částku (v amerických dolarech). Ještě divočejší zprávy tvrdí, že Pérez nahradí Alexandera Albona u Red Bullu, pokud thajský jezdec nezačne týmu nosit více bodů.

Má podepsanou smlouvu, ale svou budoucností si jistý není. Foto: Racing Point

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku