Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

McLaren by chtěl Péreze do oranžového vozu

McLaren by chtěl Péreze do oranžového vozu

Se závoděním na okruzích F1 by se ale musel rozloučit

"Škoda, že takový jezdec přišel o místo, protože ze dvou pilorů toho týmu je Pérez ten, který podává lepší výkony. Jenže jak víme, jeho otec nevlastní závodní tým, takže když je teď potřeba udělat místo Vettelovi, musí odejít on," zastal se mexického závodníka Zak Brown, ředitel týmu McLaren.

Takové pochvaly se jezdcům konkurence obyčejně nerozdávají jen tak. I v tomto případě je motivace zřejmá. Brown začal Péreze lanařit do týmu McLaren. Ne však do týmu McLaren F1, ale do Arrow McLaren SP, tedy stáje v IndyCar.

"Tipoval bych, že bude pokračovat v závodění ve F1. S Haasem nebo s Alfou Romeo. Ale pokud by chtěl závodit v IndyCar, tak si s ním o tom moc rád promluvím, protože je to skvělý závodník.

Potřebovali bychom další finance, abychom mohli nasadit třetí vůz. Aktuálně máme finanční zdroje pouze pro dva vozy, takže dnes bych takovou smlouvu nemohl podepsat. Ale to by se dalo vyřešit. On vždycky měl své sponzory a spolu bychom mohli prozkoumat další příležitosti. Sergio dokáže vyvolat vlnu nadšení, rozhodně by to stálo za zvážení," konstatoval Brown.

Opět je řeč o Pérezově podpoře z rodného Mexika. Jednak ho celou kariéru podporuje Carlos Slim a jeho telekomunikační impérium a jednak je aktuálně nejpopulárnějším jezdcem Mexika, země se 129 miliony obyvatel, kterým severoamerický styl závodění přirozeně není cizí. Mexičanovi je 30, ve F1 závodí již 10 let a tak možná opravdu bude zvažovat návrat na západní pobřeží Atlantiku místo přesunu do jednoho z týmů z chvostu pole F1.

Paradoxně právě rychlý vyhazov z McLarenu v roce 2013 zabrzdil kariéru mladého Péreze. To tam ale ještě nešéfoval Brown. Foto: McLaren

zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: McLaren

Komentáře ke článku