Novinky

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

  • 20.09.2020 Neutral Tři hodiny před koncem vedou 24 hodin Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

  • 20.09.2020 Neutral Po 16 hodinách jsou nadále v čele 24 hodin Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

Facebook Instagram

Red Bull má problém, kterému nerozumí

Red Bull má problém, kterému nerozumí

Na stupně vítězů není pomyšlení

Minule splakalo nad výsledkem Ferrari, teď Red Bull. V kvalifikaci na VC Maďarska se jeho vozy ukázaly jako nekonkurenceschopné, alespoň v porovnání se špičkou.

Po celý víkend nic nefunguje,“ rozčílil se v rozhovoru pro RTL Max Verstappen. „Nepočítali jsme sice s tím, že budeme nejrychlejší, ale tohle… Nepamatuji si, kdy jsme se takhle courali. Bohužel, to je fakt. Zítra zkusím vybojovat nějaké body.“ Dost skromný cíl. Pro srovnání, loni zde dosáhl v kvalifikaci o 0,3 sekundy lepšího výkonu. Téměř všichni soupeři naopak oproti roku 2019 výrazně zrychlili.

Loni na Hungaroringu vybojoval Verstappen svoje první pole position ve F1... Foto: Red Bull

Obšírněji se rozpovídal pro Sky konzultant Red Bullu pro motorsport Helmut Marko. „Auta jsme přes noc prakticky přestavěli. Přesto pořád narážíme v oblasti aerodynamiky na problémy, jimž nerozumíme a které brání jezdcům dosáhnout alespoň trochu slušných časů. V sektorech dva a tři ztrácíme skoro po půl sekundě. A být za Mercedesem o 1,4 vteřiny – to je prostě hrůza,“ povzdechl si. „Je třeba dát hlavy dohromady a do Silverstone na to přijít, protože může jít o zásadní záležitost. Tady na vítězství nebo pódium nesmíme ani pomyslet. Jedině, kdyby zítra zapršelo, mohli bychom se trochu zlepšit.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku