Novinky

  • 17.04.2024 Good Andretti zprovoznil menší továrnu F1 v Silverstonu

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

Facebook Instagram

Hamilton je mistrem světa, prohlásil Verstappen

Hamilton je mistrem světa, prohlásil Verstappen

Nizozemec to vzdává

Max Verstappen nemá naději stát se letos mistrem světa. Matematickou ano, ale on sám tomu už nevěří. O bodovou ztrátu na Lewise Hamiltona nejde, Verstappenovi vyrazila dech rychlost Mercedesu na třech různých okruzích, na kterých se dosud jezdilo.

"Ne," odpovídá Verstappen stručně a jasně na otázku, zda se letos může stát mistrem světa i někdo jiný než Lewis Hamilton. "Rozdíly jsou tak velké, vždyť to všichni musíte vidět. Ano, vždycky si můžete říct, že najdete desetinku nebo desetinku a půl, jenže to beztak nebude stačit. Snažím se. Stále se snažím, jenže to nestačí. Můžete snít, ale nestane se to. Nezbývá nám nic jiného, ​​jen pokračovat v práci."

Verstappen určitě nepotěšil Valtteriho Bottase, který má k dispozici stejný vůz jako Hamilton. Po 11. místě v cíli Velké ceny Velké Británie se však jeho ztráta v šampionátu zvětšila na 30 bodů. A dohnat ztrátu na šestinásobného mistra světa nejspíš nebude vůbec jednoduché.

"Samozřejmě to není ideální. Teď to vypadá tak, že pokud vše půjde podle plánu, tak před sebou ještě máme více než 10 závodů. Jenže v těchto časech si nemůžeme být ničím jisti, takže nejlepší by opravdu bylo být po celou dobu ve vedení šampionátu," podělil se Bottas o své myšlenky po prvním závodě na Silverstone. "Ztratil jsem spoustu bodů. Nemohu si dovolit, aby to pokračovalo, ale takové věci se prostě stávají. Lewis měl dobrý závod, ale také štěstí."

Poslední šance stát se nejmladším šampionem v historii F1 se Verstappenovi rozplynula. Foto: Red Bull

Zdroj: FORMULE.CZ