Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Sainz měl strach až do cíle

Sainz měl strach až do cíle

Tajemství úspěchu na nemilovaném okruhu

Carlos Sainz vyrovnal třetím místem svůj nejlepší kvalifikační výsledek ve formuli 1. Jak ale sám přiznal, málem to dopadlo mnohem hůře.

V rozhodujícím kole ve třetí fázi jsem v Lesmu skoro ztratil kontrolu nad vozem a už jsem byl na cestě ven z dráhy. Naštěstí jsem se nakonec přece jen nějak do zatáčky srovnal. Potom jsem měl trochu strach, protože v Ascari a Parabolice jsem se dostával úplně na hranu. V Ascari jsem se až lekl, protože tak pozdě na brzdy jsem tady nikdy nešel,“ uvedl.

Celkově však má ze soboty dobrý pocit: „Už od počátku kvalifikace jsem byl přesvědčen, že se mně bude dařit. Ze zkušenosti vím, že jakmile nabudu takový dojem, obvykle to dopadne dobře. Všechno probíhalo hladce. Tušil jsem, že se dostanu někam k 1:19,6, což muselo znamenat umístění mezi nejlepšími pěti.“ Nakonec se časomíra zastavila na hodnotě 1:19,69.

 

Sainz prohrál jen s nedostižnými mercedesy. Foto: McLaren

 

Pro Sainze je to velké zadostiučinění po víkendu ve Spa, kde k závodu vůbec nenastoupil: „Normálně by na takovéto trati před námi figurovaly Renault nebo Red Bull. Skončit třetí za mercedesy, to už něco znamená. Budu si to dlouho pamatovat.

Loni nám auto při nízkém přítlaku nefungovalo. Přesněji řečeno, nastavili jsme ho skoro nulový, což se ukázalo být chybou. Letos je to takové robustnější. Spokojen jsme hlavně s brzdami. Mohu šlápnout na pedál daleko později, což se zejména v Ascari a Parabolice výrazně projeví,“ vysvětlil Sainz náhlý vzestup McLarenu na jím nepříliš oblíbeném okruhu.

Zdroj: McLaren, úvodní foto: McLaren