Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Sainz byl napůl zklamaný

Sainz byl napůl zklamaný

Druhá polovina se raduje

Kdyby v neděli v poledne někdo Carlosi Sainzovi prozradil, že závod dojede na druhém místě, skákal by radostí. Avšak když měl před očima vítězství a když potom i na cílové čáře hleděl do výfuku vítězného vozu AlphaTauri patřícího Pierrovi Gaslymu, muselo mu být do breku. Bylo by to jeho první vítězství po šesti letech ve F1. Naposledy vyhrál v roce 2014 ve voze Formule Renault 3.5.

"Neskutečné. Jsem napůl zklamaný, že jsem druhý. Stále nemohu uvěřit, že jsem dnes mohl bojovat o vítězství," řekl španělský závodník. "Bylo to neskutečně těsné. Ale popravdě, kdyby závod probíhal normálně, asi bych byl také druhý, jenomže za Lewisem (Hamiltonem). Byli jsme rychlí a druhé místo jsme si zasloužili. Raduji se z druhého místa a z toho, jakou rychlost jsme měli. Rychlostně jsme byli ze středu pole zřetelně nejlepší. To nám musí stačit."

Sainz dlouho držel druhé místo za Hamiltonem a jeho penalizace ho mohla vynést do čela pelotonu, jenže McLaren ho zavolal do boxů v nevhodnou chvíli a dostali se před něj jezdci, kteří přezuli před výjezdem safety caru, i jezdci, kterým mechanici vyměnili pneumatiky v boxové uličce pod červenou vlajkou.

"Měli bychom být na sebe hrdí. Ze šestého místa jsme se vrátili na druhé a byli jsme schopni pronásledovat Pierra (Gaslyho) a závod dokončit tři nebo čtyři desetiny za ním."

Sainz se přidal k oslavě, ale byl smutný, že nevyhrál. foto: McLaren

zdroj: Originální materiál redakce, titulní foto: McLaren