Novinky

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

Facebook Instagram

Hamilton si v Monze nekleknul

Hamilton si v Monze nekleknul

Nestihl to, byl na WC

Od začátku sezony si jezdci před startem oblékají trička s protirasistickým heslem, jako reakci na dění ve světě, hlavně v USA. Někteří si také kleknou, jiní si kleknout odmítají. Můžeme tipovat, že ti, kteří zůstanou stát, nechtějí být spojováni s hnutím Black Lives Matter, které sice nemá monopol na klekání, ale v tomto tématu je s ním spojováno. Lewise Hamiltona pak můžeme považovat za samozvaného lídra boje proti rasismu ve F1.

Po zahájení sezony za oponou i v médiích přesvědčoval neklekající kolegy, aby si příště klekli. Také kritizoval F1 za to, že klekací ceremoniál trvá příliš krátce a je příliš v ústraní. A když si v Monze před VC Itálie většina jezdců klekla a další alespoň stáli s vážnými tvářemi za nimi, zatímco Lewis Hamilton ztratil pojem o čase a celou věc propásl.

"Nevyšlo mi načasování," vysvětluje úřadující šampion. "Dostal jsem garáž na vzdálenějším konci. Vrátil jsem se do garáže a nestihl jsem se vrátit. Myslel jsem si, že to stihnu. Obyčejně mě upozorní někdo z týmu. Vyrazil jsem hned, když mi bylo řečeno, že bych už měl jít, ale než jsem přišel, ostatní už vstali. Přišel jsem o to, ale není to konec světa. Alespoň jsem viděl, že i lidé z mého týmu si nadále klekají. Mám z toho radost. Příště si to prostě lépe načasujeme. Možná bych nemusel chodit celou cestu zpět, když je garáž tak daleko. Předtím vždy byla toaleta i někde poblíž."

Na fotografiích s klečícími jezdci z Monzy nejsou vidět ani závodníci Ferrari. Buď je to proto, že se doma chtěli vyhnout kontroverzi, nebo proto, že mají garáž hned vedle Mercedesu…

Potřeba byla silnější a toaleta daleko. foto: Mercedes

zdroj: Originální materiál redakce, titulní foto: Mercedes