Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Racing Point a Haas ukončily starý spor

Racing Point a Haas ukončily starý spor

Pře o miliony trvala dva roky

Racing Point a Haas dosáhly dohody a ukončily dva roky trvající spor týkající se podílu britského týmu na balíku peněz od majitele F1 za rok 2018. Pře o výklad smluv se táhla ode dne, kdy Lawrence Stroll koupil tým Force India a přejmenoval ho na Racing Point.

Force India nezkrachovala, přestože už byla v režimu ochrany před věřiteli. Věřitelé se dostali pouze ke zlomku z toho, co jim byla stáj dlužna, a tým přišel o body z prvních 12 závodů. Se zakoupenou místenkou ve F1 se však Stroll s majiteli šampionátu, kteří nechtěli přijít o jeden z deseti týmů, dohodl na vyplacení podílu na společných příjmech, jako by ke změně vůbec nedošlo. A opticky ani nedošlo, jelikož se tým až do konce roku jmenoval Force India.

Šlo o komplikovaný případ, do kterého se vmísil mladý tým Haas. Nezdálo se mu fér, že on dostal od F1 první platbu až po dvou letech v šampionátu, do kterého se zapojil jako jedenáctý tým. Racing Point naopak podle něj využívá situaci a v něčem je brán jako nový tým a v něčem jako starý.

"Jsme rádi, že záležitost je uzavřena a celý tým se může soustředit na svou práci, na zábavu pro fanoušky. Jsme rádi, že je to již za námi," řekl šéf týmu Racing Point Otmar Szafnauer.

Nedozvěděli jsme se, zda Racing Point peníze inkasoval, ani zda je dostal v plné výši, ani zda byl Haas nějak zpětně odškodněn.

"Jak jsem řekl, jsem rád, že je to už za námi a teď je třeba jít dál a věnovat se závodění," odbyl Szafnauer další otázky novinářů v Mugellu.

Spor se táhnul od VC Belgie 2018. foto: Racing Point

Zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Racing Point

Komentáře ke článku