Novinky

  • 02.12.2020 Neutral FIA umožní Fernandu Alonsovi účast v testu mladých jezdců

  • 02.12.2020 Good Romain Grosjean byl propuštěn z nemocničního ošetřování

  • 02.12.2020 Neutral Mick Schumacher byl potvrzen jako jezdec týmu Haas pro sezonu 2021

Facebook Instagram

Jablonski by rád získal v Maďarsku pódium

Jablonski by rád získal v Maďarsku pódium

Příští rok chce do TCR Europe

Szymon Jablonski letos zažívá svou premiérovou sezonu v šampionátu TCR Eastern Europe. Během ní závodí polský jezdec s vozem Hyundai i30 N TCR stáje BM Racing. Po třech odjetých podnicích se nachází na celkové sedmé pozici. Na konto si připsal mimo jiné i dvě pódia, které získal v brněnském podniku. Na Masarykově okruhu dokončil oba víkendové závody jako třetí. A své dosavadní účinkování hodnotí pozitivně.

„Jsem více než spokojen. Tvrdá práce se vyplácí. Toto je moje první sezona v TCR. V plánu tak bylo pouze učit se, připravit se na další rok a pak útočit na pódia. Poté, co jsme v závodech nasbírali skvělý počet bodů a vyvíjeli tlak na soupeře na špičce, víme, že to byla správná cesta,“ uvedl Jablonski.

Svou sbírku pódiových výsledků by chtěl Polák rozšířit také při závěrečném podniku sezony na Hungaroringu. Ten je na programu během nadcházejícího víkendu.

„Jak jsem již řekl, naším plánem pro tuto sezonu bylo pouze učit se a trénovat. Nemám žádná očekávání a nikdo na mě nevyvíjí tlak. Ale samozřejmě, kdybych v posledním podniku mohl vystoupit na pódium, potěšilo by mě to.“

Jablonski dále prozradil, že jeho debutový rok v TCR Eastern Europe by měl zároveň být jeho posledním. Příští sezonu totiž hodlá postoupit v hierarchii závodů vozů této specifikace výše.

Szymonu Jablonskému se v zářijovém podniku TCR Eastern Europe na Masarykově okruhu dařilo. Foto: TCR Eastern Europe

„Právě bojujeme o rozpočet pro příští rok. Naším plánem je vrhnout se na TCR Europe a znovu přemýšlíme také o účasti v naší polské sérii WSMP. V této sezoně jsem se hodně naučil. Je čas růst a naučit se ještě více a myslíme si, že TCR Europe je pro to skvělou cestou. Ve spolupráci s BM Racing nyní vytváříme novou značku, kterou vám můžeme hrdě představit – Astronauts Racing. Chceme přinést něco čerstvého a nového do tohoto závodnického světa. Můžu vám slíbit, že v roce 2021 o nás hodně uslyšíte.“

Do budoucna ale míří ještě mnohem výše: „Mým krátkodobým snem je závodit ve WTCR a vyhrát tam. Pokud mluvíme o dlouhodobých plánech, řekněme, že by bylo požehnáním závodit v DTM a možná jednoho dne… třeba i ve formuli 1?"

Připomeňme, že v dosavadní historii formule 1 najdeme jediného polského pilota, a to Roberta Kubicu. Rodák z Krakowa účinkoval v královně motorsportu nejprve v období 2006–2010 u stájí BMW-Sauber a Renault. Nejúspěšnější pro něj byl ročník 2008, kdy skončil v celkovém pořadí čtvrtý a zároveň ovládl Velkou cenu Kanady. Do startovního pole formule 1 se pak vrátil v loňském roce jako pilot Williamsu. Získal jeden bod a celkově skončil devatenáctý. Letos plní úlohu rezervního jezdce u Alfy Romeo a současně závodí v šampionátu DTM.

Zdroj článku a úvodní foto: TCR Eastern Europe

Komentáře ke článku