Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Russell bagatelizuje své páteční časy

Russell bagatelizuje své páteční časy

Stále je před ním spousta práce

George Russell si během Velké ceny as-Sachíru na takzvaném vnějším okruhu v Bahrajnu odbývá svůj debut v barvách Mercedesu. Brit nahrazuje svého krajana Lewise Hamiltona, který se nakazil koronavirem. Během svého prvního dne v roli pilota německé stáje rozhodně nezanechal špatný dojem. V obou pátečních volných trénincích totiž zajel nejrychlejší čas.

I přesto ale Russell stále zůstává nohama na zemi.

„Myslím si, že tyto (páteční – pozn. red.) časy jsou momentálně trochu zkreslující a neukazují skutečné tempo. Myslím si, že druhý volný trénink pro mě nebyl zrovna skvělý. Bojoval jsem s tím, zvláště pak při jízdě s velkým množstvím paliva. A to koneckonců bude v neděli klíčové. Je přede mnou stále hodně práce, než se začnu cítit ve voze pohodlně a než mi bude sedět nastavení. Musíme provést nějaká vylepšení, protože si myslím, že zítřek (dnešek – pozn. red.) bude jiný příběh,“ řekl Russell po skončení druhého volného tréninku.

„Že jsem byl nejrychlejší dnes, ještě neznamená, že tomu tak bude i zítra. Verstappen byl v jízdě na dlouhou vzdálenost neuvěřitelně rychlý. Valtteri (Bottas – poz. red.) byl ve druhém tréninku nejrychlejší, jeho čas byl ale smazán. Získal možná tak půl desetiny (svým výletem mimo trať – pozn. red.), takže při jízdě s menším množstvím paliva jsem dost možná desetinu a půl za Valtterim. Ale uvidíme, zlepšujeme se.“

Co se potíží ohledně pohodlí v kokpitu týče, věří Russell, že se vše podaří včas vyřešit. „Upřímně už jsem pěkně otlučený a pohmožděný. Již jsme změnili, co bylo potřeba. Není to práce na chvíli. Občas vyměníme sedačku, společně s kluky pracujeme a snažíme se to do neděle zlepšit. Jsem si ale jistý, že to bude fajn,“ dodal.

George Russell v pátek vyhrál oba volné tréninky. Foto: Mercedes

Na závěr připomeňme, že Russell stále čeká na své první body ve formuli 1. V barvách Williamsu dosáhl nejvýše na jedenácté místo. To obsadil nejprve ve Velké ceně Německa 2019 na Hockenheimringu a poté také v letošní Velké ceně Toskánska v Mugellu.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes