Novinky

  • 14.05.2021 Bad Závod IndyCar v Torontu (9.-11.6.) se kvůli covidu letos nepojede

  • 12.05.2021 Neutral Na startu Indy 500 bude devět vítězů z předchozích let

  • 09.05.2021 Good VC Španělska F1 vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Lundgaard pokračuje s ART Grand Prix

Lundgaard pokračuje s ART Grand Prix

Chce každý víkend bodovat

Christian Lundgaard bude podle očekávání také v letošní sezoně formule 2 závodit za stáj ART Grand Prix. V sestavě francouzského týmu doplní Théa Pourchaireho. Lundgaardovo angažmá bylo potvrzeno při představení Juniorské akademie stáje Alpine (ještě loni Renault), do které dánský pilot patří od roku 2017 a zůstává v ní i nadále.

„Loni to bylo jako na horské dráze. Začali jsme velice dobře, ale v polovině sezony jsme měli nějaké potíže. Pak jsme se tak trochu oklepali a oba italské víkendy (v Monze a v Mugellu – pozn. red.) pro nás dopadly dobře. V posledních třech podnicích jsme ale získali pouze čtyři body. Jsem nadšený, že dostanu druhou šanci. Co se týče získaných bodů a výsledků, tak jsme loni zažili dobré, ale i hrozné víkendy. Abychom to vyladili, tak musíme získávat body, a to i při těch nejhorších víkendech,“ řekl Lundgaard.

Christian Lundgaard zůstává u stáje ART Grand Prix. Foto: ART Grand Prix

Ve zmíněné loňské sezoně Lundgaard obsadil celkové sedmé místo. Na konto si připsal i dvě vítězství. Na nejvyšší stupeň vystoupil po sprintu druhého podniku sezony na Red Bull Ringu a také po sprintovém závodě v Mugellu. Letos půjde o Lundgaardovu třetí sezonu v šampionátu. Loňský ročník byl sice ve „druhé lize“ jeho první kompletní, ve startovním poli se ale ukázal už v roce 2019. V barvách týmu Trident tehdy odjel poslední podnik sezony.

Zdroj: Formula Scout, úvodní foto: ART Grand Prix

Komentáře ke článku