Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

S Grosjeanem se bude dělit o vůz Fittipaldi

S Grosjeanem se bude dělit o vůz Fittipaldi

Splní si sen jet Indy500

Čtyřiadvacetiletý vnuk legendárního Emersona Fittilapdiho Pietro je dalším navrátilcem, kterého v letošní zimní přestávce přivítal tým Dale Coyne Racing. Fittipaldi totiž za tuto stáj odjel v roce 2018 celkem šest závodů v IndyCar, jeho osobním maximem bylo deváté místo z Portlandu. Tam se ovšem letos nepředstaví, bude se totiž dělit o vůz s Romainem Grosjeanem a pojede jen oválové závody, a to včetně Indy500.

„Jsem velmi rád, že budu tuto sezonu závodit na oválech ve voze číslo 51 pro Dale Coyne Racing a RWR. Jsem zvlášť nadšený z Indianapolis 500. Závodit v Indy500 bylo mým snem už od dětství. A minulý rok, i v těch předchozích letech, tu byly všechny Daleovy vozy konkurenceschopné, těšíme se, že to letos bude stejné,“ uvedl Pietro Fittipaldi.

Tým v zimě oznámil angažmá Grosjeana, který se i pod tíhou hrozivé nehody v Bahrainu, po které jej ve voze týmu Haas nahradil právě Fittipaldi, rozhodl závodit jen na silničních a městských tratích. Do druhého vozu usedne Ed Jones. I on už v minulosti pro Dale Coyne Racing závodil, a dokonce jako nováček dojel třetí v Indy500. Pak ale přišlo neúspěšné angažmá u Chipa Ganassiho, rok paběrkování u týmu Eda Carpentera a vloni dokonce v IndyCar místo nenašel.

„Jsem taky velmi rád, že se budu o vůz dělit s Romainem. Je to můj dobrý kamarád. Během let u Haasu se z nás stali přátele a je skvělé, že budeme opět stájovými kolegy. Číslo 51 je stejné, jaké jsem vloni měl při svém debutu ve Formuli 1, takže je to pro mě hezká shoda náhod. S některými lidmi od týmu jsem v minulosti pracoval a těším se na opětovnou spolupráci,“ doplnil mladý Brazilec.

Stáj bude letos na voze se startovním číslem 51 spolupracovat s týmem Rick Ware Racing z NASCAR a do Indy500 chce nasadit ještě jeden monopost s číslem 52. Jméno pilota je poslední neznámou. Fittipaldi zůstane i rezervním jezdcem Haasu.

„Užívali jsme si v roce 2018 spolupráci s Pietrem. Je to smůla, že jeho sezona byla kraší, než jsme původně plnovali, takže je skvělé, že mu můžeme dát zase šanci v dalších závodech NTT IndyCar Series a že bude mít příležitost zúčastnit se Indy500 a splnit si svůj dětský sen,“ dodal Dale Coyne.

Zdroj: indycar, úvodní foto: Haas