Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Vettel se po závodě Oconovi omluvil

Vettel se po závodě Oconovi omluvil

Uznal vinu za kolizi

Esteban Ocon a Sebastian Vettel nezažili v Bahrajnu nejlepší vstup do sezony. Úvodní letošní velká cena nevynesla body ani jednomu z nich. Zatímco Ocon dorazil do cíle jako třináctý, čtyřnásobný mistr světa Vettel obsadil při své premiéře v barvách Aston Martinu pouze 15. příčku. Vystoupení obou pilotů zkomplikovala mimo jiné i vzájemná kolize v závěrečné fázi závodu. Vettel nedobrzdil do první zatáčky a před sebou jedoucího Ocona sestřelil. Po závodě uznal, že za incident mohl on a svému soupeři se omluvil.

„Myslel jsem si, že zůstane napravo. Pak ale zatočil doleva. Byl přímo přede mnou a mně se zablokovala kola. Pravděpodobně to tedy byla moje chyba. Okamžitě jsem si s ním šel promluvit. Myslím si, že se shodneme na tom, že už není moc co řešit,“ prozradil Vettel.

Ocon omluvu bývalého pilota Ferrari přijal: „Seb se po závodě přišel omluvit. Všichni děláme chyby a toto se občas stává,“ řekl.

Esteban Ocon byl v závěru Velké ceny Bahrajnu sestřelen Sebastianem Vettelem. Foto: Alpine

 

Pro Ocona to letos bylo poprvé, co se mu ve Velké ceně Bahrajnu nepodařilo bodovat. Při svých předchozích třech startech v tomto závodě se vždy mezi nejlepší desítkou umístil. Zatímco v letech 2017 a 2018 skončil jako pilot Force Indie (dnešní Aston Martin – pozn. red.) desátý, loni obsadil v barvách Renaultu (dnešní Alpine – pozn. red.) devátou příčku. Vettel naopak ve Velké ceně Bahrajnu nebodoval už počtvrté. Naprázdno vyšel již v letech 2008 jako pilot Toro Rosso a poté také v sezonách 2016 a 2020, kdy závodil za Ferrari.

Zdroj: PlanetF1, úvodní foto: Aston Martin

Komentáře ke článku