Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Alpine nasadí v Imole vylepšení

Alpine nasadí v Imole vylepšení

Stáj přiznává problémy ve vysokých teplotách

Letošní sezona formule 1 nezačala pro Alpine nejlépe. Z Velké ceny Bahrajnu totiž francouzská stáj odjížděla s prázdnou. Zatímco Esteban Ocon dorazil do cíle jako třináctý, navrátilec Fernando Alonso nedojel vůbec. Dvojnásobného mistra světa z let 2005 a 2006 vyřadily problémy s brzdami. Ty vznikly kvůli obalu od sendviče, který uvízl v brzdovém kanálku. Při Velké ceně Emilie-Romagni v Imole se tým bude snažit nevydařený vstup do sezony napravit. Pomoci by mu k tomu měla mimo jiné i vylepšení.

„Je tu jedna oblast, ve které se změnila pravidla. A právě v této oblasti momentálně probíhá vývoj. Samozřejmě se jedná o okraj podlahy a o difuzor. V Bahrajnu jsme v této oblasti odvedli nějakou práci a není pochyb o tom, že nás v nadcházejících pár závodech ještě nějaká práce čeká, stejně jako všechny ostatní. Je to oblast, kde dojde ke změnám. Do Imoly pojedeme s docela slušným balíčkem vylepšení. Nasadíme nějaké nové díly a vůz bude mít vyšší výkon. Obecně budeme v několika prvních závodech nasazovat nové díly,“ uvedl výkonný ředitel stáje Marcin Budkowski.

Budkowski dále přiznal, že se Alpine trápí ve vysokých teplotách: „Máme před sebou ještě nějakou práci, abychom pochopili, proč jsme v horku méně konkurenceschopní než večer. Nemyslím si, že to bude problém v Imole nebo v Portugalsku, ale mohlo by nám to dělat potíže v létě. První a třetí trénink (v Bahrajnu – pozn. red.) pro nás byly obtížnější. Ve večerních jízdách, tedy ve druhém tréninku a v kvalifikaci, byla naše výkonnost reprezentativnější.“

S výkonností ve vysokých teplotách u Alpine nejsou spokojeni. Foto: Alpine

 

V Imole se loni Renaultu, tedy předchůdci Alpine, dařilo. Daniel Ricciardo zde totiž pro stáj vybojoval druhé z celkových tří loňských umístění na stupních vítězů. Do cíle dorazil na třetím místě za vítězným Hamiltonem a druhým Bottasem. Esteban Ocon už ale tehdy tak úspěšný víkend nezažil a po problémech s převodovkou nedojel. V minulosti dosáhly předchůdnické stáje Alpine v Imole na dva triumfy. Zatímco v roce 1994 zvítězil Michael Schumacher v barvách Benettonu, v roce 2005 slavil jakožto pilot Renaultu současný jezdec Alpine Fernando Alonso.

Zdroj: PlanetF1, úvodní foto: Alpine