Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Aston Martin se chce vyškrábat zpět

Aston Martin se chce vyškrábat zpět

Zaměřil se na zlepšení podlahy.

Aston Martin se nesmířil s představou, že sezonu 2021 přetrpí a v roce 2022 ho čeká nový začátek. Pustil se do vylepšování spodní zadní části vozu, která zpomaluje celý vůz AMR01. Jako Mercedes, tak i Aston Martin navázal na svůj loňský vůz s malým sklonem zezadu dopředu, s dlouhou podlahou blízko u vozovky, která mu zajišťovala nemalou část přítlaku. Nová technická pravidla pro tento rok však podlahu a difuzor značně ořezala. Avšak šéf týmu v rozhovoru pro RaceFans řekl, že "ještě není konec" a "letošní sezonu jsme nevzdali".

"Ve větrném tunelu a CFD jsme přišli na pár věcí," vysvětluje Otmar Szafnauer. "Brzy opustí výrobu a dáme je na vůz. Musíme se vyškrábat zpět tam, kde jsme byli, než nás FIA zpomalila s odůvodněním, že se jedná o záležitost bezpečnosti. Vozy některých týmů však vůbec nezpomalily, my ano.

Změny se dotkly oblastí zadní části vozu a kolem pneumatik, tam i potřebujeme najít nový přítlak. Musíme zvýšit přítlak generovaný v zadní části vozu, abychom mohli na vyšší přítlak nastavit i předek a pak bude vůz jako celek opět fungovat."

Za vozy Aston Martinu se v Bahrajnu dělaly fronty. Foto: Aston Martin

Szafnauer přiznal, že pohled na analýzu dat po kvalifikaci na první závod sezony byl jako z noční můry.

"Při analýze jsme si uvědomili, že vozům s malým sklonem pravidla vzala podstatně více než ostatním. A jednoduché řešení neexistuje. Poprvé odkdy jsem v tomto sportu, již 24 let, se stalo, že jsme museli homologovat zavěšení kol. Kvůli pandemii koronaviru. Takže i kdybychom chtěli zadek nastavit na světlou výšku 150 milimetrů, prostě nemůžeme."

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Aston Martin