Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Kdo je Hamiltonovým největším rivalem?

Kdo je Hamiltonovým největším rivalem?

S Vettelem mají mnoho společného.

Lewis Hamilton prozradil jméno soupeře, jehož považuje za největšího kariérního rivala. Ještě v barvách McLarenu bojoval o tituly proti Kimimu Räikkönenovi a Felipe Massovi, potkal se v jednom týmu s Fernandem Alonsem, Jensonem Buttonem i Nikem Rosbergem a již několik let se na trati potkává s Maxem Verstappenem, ale za svého hlavního rivala považuje Sebastiana Vettela.

"Věděl jsem, že závodím proti úžasnému jezdci, ale i úžasnému člověku," řekl sedminásobný mistr světa o soubojích s Vettelem. „Je čtyřnásobným šampionem. Bylo to náročné období, závodit proti jinému týmu, proti silnému Ferrari. Nás oba to hodně stálo, museli jsme zůstat stoprocentně soustředění a každý víkend se vyrovnávat s tlakem odvést stoprocentní práci. Pro oba to bylo velmi náročné, možná proto jsme si k sobě našli cestu. Je to o vzájemném respektu."

Vettel mu poklonu vrátil, když o něm řekl, že v Bahrajnu vyhrál v pomalejším voze, protože byl chytřejší.

"Viděl jsem pouze sestřih nejzajímavějších částí závodu, ale mohu říct, že Max byl rychlejší, na konci závodu měl novější pneumatiky, jenže Lewis byl chytřejší, dobře to zahrál, udržel soustředění, prostě udělal všechno správně," řekl Němec. "Max měl dobré šance, byl rychlejší, měl ten závod vyhrát, ale vyhrál ho Lewis. Můžeme říct, že to byl skutečně Lewis, kdo rozhodl o vítězství Mercedesu."

Hamiltonovy nejlepší souboje byly s Vettelem. Byli pod stejným tlakem. Foto: Mercedes

Zdroj: Motorsport, RaceFans, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku