Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Pérez mohl být na pole position

Pérez mohl být na pole position

Verstappen není robot.

Sergiu Pérezovi se v kvalifikaci na Velkou cenu Emilie-Romagni, druhý závod sezony, nečekaně povedlo porazit Maxe Verstappena, který není zvyklý prohrávat s týmovými kolegy. Mexičan přesto není se svým výkonem celkem spokojený. V nejrychlejším kole se dopustil chybky, která ho nejspíš stála pole position. Vždyť Lewis Hamilton z konkurenčního Mercedesu ho porazil rozdílem pouze 0,035 sekundy.

"Měl jsem být na pole position," řekl Pérez novinářům bez obalu. "V poslední zatáčce (posledního kola) jsem udělal chybu. Ale musím se na to dívat pozitivně. Jsme na správné cestě a body se udělují až po závodě. Leccos se může stát. Pojedu jinou strategii jako Lewis a Max, takže to ještě může být velmi zajímavé."

Pérez musí mít odlišnou strategii jako jeho konkurenti, protože do Q3 postoupil na měkkých pneumatikách, zatímco Lewis Hamilton, Max Verstappen a také Valtteri Bottas na středně tvrdých. Pro Red Bull ale může být rozdělení strategií nakonec výhodou.

Chybělo málo a Pérez by poprvé v kariéře stál na pole position. Foto: Mercedes

Verstappenovi zbylo až třetí místo. Neukazuje prstem na jednu chybu, pokazil celé rozhodující kolo.

"Zajel jsem opravdu otřesně. Tak špatné kvalifikační kolo jsem už dlouho neměl, takže určitě musím zjistit, co přesně se stalo. Pozitivní je, že jsme velmi blízko. Jak řekl Checo, máme dva vozy hned za Lewisovým, nebudeme na stejných pneumatikách, takže to bude zajímavé. Vypadalo to dobře, ale nejsme roboti, nejsme naprogramovaní, takže občas děláme chyby."

Verstappen přitom za Pérezem zaostal pouze 0,052 sekundy, čili také byl v jedné desetině za Hamiltonem.

Zdroj: Motorsport, Racer