Novinky

  • 18.07.2021 Good Lewis Hamilton (Mercedes) triumfoval ve VC Velké Británie v Silverstone

  • 17.07.2021 Good Premiérové prvenství ve sprintu získal v britské VC Max Verstappen (Red Bull)

  • 17.07.2021 Good Vítězem druhého tréninku na VC Velké Británie se stal Max Verstappen (Red Bull).

Facebook Instagram

Wolffa bude slyšet častěji

Wolffa bude slyšet častěji

Masi dal k dispozici svou vysílačku.

Ve Velké ceně Španělska byla vyzkoušena jedna hodně zajímavá novinka z dílny skupiny F1, která má za úlohu zlepšování zážitku fanoušků. Přitom se jednalo pouze o dvě krátké věty.

"Modré vlajky, Michaeli! Michaeli, ten chlap nás připraví o pozici!" slyšeli jsme Tota Wolffa ve vysílačce Michaela Masiho, ředitele závodů F1.

Dosud nám režie televizního přenosu nabízela pouze vybrané komunikace mezi jezdcem a jeho týmem. Slyšet komunikaci šéfa týmu s Masim je něco nového a nebyla to improvizace režiséra. Rozhovory z Masiho vysílačky máme slýchat častěji. Většinou bychom měli ale slyšet sportovního ředitele týmu, který má komunikaci s Masim v popisu práce, ne přímo šéfa týmu.

"Popravdě řečeno, Totův hlas se nám z rádia ozve jen velmi příležitostně," tvrdí Masi. "O této novince se loni vedla ostrá debata na půdě Komise F1 a před VC Španělska byly týmy upozorněny, že komunikace s boxovou zídkou může být vložena do živého přenosu, přišel čas vyzkoušet to."

Wolff nesedí na boxové zídce, ale přímou linku k Masimu má. Foto: Mercedes

Šéf týmu Haas, kterého vůz byl předjížděn o kolo, si neodpustil jízlivou poznámku.

"Já sám jsem to neslyšel, vím o tom od Nikity. Toto asi chtěl ukázat, kdo to tady ve skutečnosti řídí a že se mu všichni musí klidit z cesty," reagoval Günter Steiner.

Nováček Nikita Mazepin řekl, že mu ještě asi nějaký čas potrvá, než si zvykne na uhýbání rychlejším vozům.

"Je to stejnou součástí procesu učení, jako kupříkladu zvykání si na nový vůz. Naučit se dobře závodit mi trvalo pět, možná sedm let. Naučit se reagovat na modré vlajky mi snad potrvá už jen pár víkendů," řekl ruský závodník. Stejně jako ostatní nováčci z juniorských formulových sérií, ani on nemá s modrou vlajkou moc zkušeností.

Zdroj: RaceFans, f1i, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku