Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Allison odmítl místo šéfa týmu Mercedes

Allison odmítl místo šéfa týmu Mercedes

Wolff musí najít někoho jiného.

V dubnu bylo oznámeno, že James Allison se stáhne z postu technického ředitele Mercedesu, ale z týmu neodchází. Toto Wolff mu vytvořil novou funkci výkonného technického ředitele, tedy jakéhosi vyššího technického ředitele. Částečně to dává smysl, když Mercedes kvůli rozpočtovému stropu snižuje počet zaměstnanců týmu F1 a v Brackley je více prostoru pro boční projekty, na které může dohlížet právě Allison. Avšak stejně by dávalo smysl, aby se Allison po tomto mezidobí posunul na místo šéfa týmu, ze kterého chce Wolff v horizontu pár let odejít a mít klidnější život v kanceláři generálního ředitele.

"Nemám problém říct, že má všechny vlastnosti, které dobrý šéf týmu potřebuje," řekl Wolff. "A má také respekt lidí v naší organizaci. Ale je zde velmi prostý fakt, že mi řekl, že nikdy v životě. "Děkuji, ne!" S Jamesem spolu mluvíme i vícekrát za den a máme stejnou představu o strategickém směřování Mercedes Motorsport a Mercedes Grand Prix. Jasně řekl, že nechce místo šéfa týmu, takže musím najít někoho jiného a pak budu moci i já vyskočit z tohoto šíleného kolotoče.

Je mým technicky zaměřeným dvojčetem. Můžeme spolu mluvit o strategii, politice a bude se více věnovat ostatním oddělením a závodním programům. Nezapomínejte, že jsem i šéfem Mercedes Motorsport."

Ano, Wolff nešéfuje pouze továrně v Brackley a týmu Mercedesu ve F1 (ve kterých má třetinový podíl), ale je také motorsportovním ředitelem Mercedesu. Má tedy dohled kupříkladu i nad týmem Formuli E, který se nedávno také přestěhoval do Brackley a na který tedy nyní po technické stránce nejspíš také dohlíží Allison. Proč ale vlastně odešel z místa technického ředitele týmu F1?

"Raději odejdu ve správný čas, ne až když ze mě bude staré břemeno. Takto jsem to chtěl," řekl 53letý Brit.

Allison se už na novou výzvu v první linii necítí. Foto: Mercedes

Zdroj: Motorsport, GPFans, úvodní foto: Mercedes