Novinky

  • 26.03.2023 Bad Piquet dosal pokutu 21 milionů korun za rasistický výrok o Hamiltonovi

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

Facebook Instagram

Cunoda se musí přestěhovat do Itálie

Cunoda se musí přestěhovat do Itálie

O prodloužení Pérezovy smlouvy bude řeč v létě.

Helmut Marko prozradil, že Júki Cunoda se stěhuje do Itálie, kde bude blízko svému současnému týmu AlphaTauri. Opouští tedy Anglii, kde byl v blízkosti týmu Red Bull.

Japonec ještě v roce 2018 závodil ve své rodné zemi, daleko od evropských jezdců a konkurence. Po jediném roku ve F3 a jediném ve F2 postoupil do F1, do menšího z týmů Red Bullu sídlícího v italské Faenze. Nejspíš doufal, že pokud bude mít dost dobré výsledky, čeká ho ještě rychlé povýšení na jezdce špičkové stáje Red Bull Racing. Avšak po prvních pěti závodech sezony má na kontě 0 bodů. Můžeme se domnívat, že Cunoda teď dostal jasný signál, že si má zvyknout na život v AlphaTauri a nesnažit se zaujmout šéfy Red Bullu, což dosud vedlo pouze k jezdeckým chybám a žádným úspěchům. Šéf motorsportu Red Bullu nabízí jiné vysvětlení.

"Rozhodli jsme, že se přestěhuje do Itálie, kde bude pod bedlivým dohledem Franze Tosta (šéfa týmu AlphaTauri)," tvrdí Marko. "Mladý muž se musí soustředit a pochopit, že Formule 1 je nejtěžší disciplínou motorsportu. Práce a přístup jezdce musí být na příslušné úrovni. Jeho vývoj ve F1 dosud nebyl pozitivní. Chyby se sice stávají, ale utrpěla jeho sebejistota. To je důvodem jeho přestěhování z Anglie do Itálie. Má potenciál, ale musíme ho dostat na správnou cestu."

To je velmi dobrá zpráva pro Sergia Péreze, kterému se každým Cunodovým neúspěchem zvýšily šance na setrvání ve špičkovém týmu.

"Zamyslíme se nad tím až v létě,“ řekl Marko. „Na trhu s jezdci jsme v pozici žádaného partnera. Nemyslím si, že jezdec začne jednat nebo dokonce podepíše s jiným týmem, pokud bude mít šanci podepsat s námi."

Cunoda tenhle závod nejspíš nevyhraje. Foto: AlphaTauri

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: AlphaTauri