Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Byl jsem líný!

Byl jsem líný!

Italský vzduch Cunodovi prospěl.

Helmut Marko udělal dobře, když Júkiho Cunodu přinutil přestěhovat se ze Spojeného království do italské Faenzy a držet se přísného harmonogramu sestaveného týmem AlphaTauri. Po příchodu do F1 si nejspíš myslel, že i na vrcholu motorsportu mu bude stačit talent a troška tréninku. Lepší připravenosti by se mohly připsat i body za čtvrté místo, nejlepší výsledek sezony, které si odvezl z posledního závodu loňského šampionátu v Abú Zabí.

To, že jsem se přestěhoval, mi hodně pomohlo. Před závody jsem lépe připravený,“ přiznal Cunoda v rozhovoru pro Autosprint. „Než jsem se přestěhoval do Itálie, byl jsem líný bastard. Po tréninku jsem šel rovnou domů, zapnul PS5 a celý zbytek dne jsem jen hrál a bavil se. Když pak přišel závodní víkend, nevěděl jsem, kam skočit dřív. S přípravou jsem opravdu začínal až během toho týdne, a časově to nevycházelo.

Ale všiml jsem si, že ostatní věnují přípravě více času než já. Jsem nováček a potřebuji delší přípravu než zkušení jezdci. Myslím, že to mi hodně prospělo. V Itálii se můj život hodně změnil. Hned po návratu ze závodu jsme se setkali v továrně a hledali příčiny problémů. To také zavážilo.

Loni Cunoda nechal vyniknout kvality týmového kolegy Gaslyho, ale do letošní sezony nastoupí lépe připravený. Foto: AlphaTauri

Zdroj: Autosprint, úvodní foto: AlphaTauri