Novinky

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

Facebook Instagram

Hülkenberg má poslední šanci vrátit se

Hülkenberg má poslední šanci vrátit se

V roce 2022 nebo nikdy.

Za pár dní mu bude 34 let a sám si uvědomuje, že to již není optimální věk na proražení do špičkového týmu F1. Zvláště pro jezdce, který letos ve F1 nezávodí. A stále místo neměl ani loni. Řeč je o Niku Hülkenbergovi, kterého byste jistě odhalili i pod přezdívkou "Ten Který Nikdy Nestál Na Stupních Vítězů".

Navzdory nelichotivému rekordu v poměru délky kariéry k získaným pódiovým umístěním je stále mnohými považován za výborného jezdce a dobrý dojem zanechal i loni, kdy měl možnost zaskakoval ve voze týmu Racing Point. I tento rok zahřívá lavičku náhradníků, chce být po ruce, když někdo bude potřebovat narychlo zaplnit prázdný kokpit. Pokud ale i na konci tohoto roku bude bez místa, prý se už smíří s osudem.

"I já sám si uvědomuji, k jakému konci to asi celé spěje," přiznal Němec v rozhovoru pro Bild. "Každý si dokáže spočítat jedna a jedna a já si nedělám iluze. Dveře špičkových týmů jsou pro mě zavřené. To si musím přiznat. A pokud se na mé situaci ani letos nic nezmění, uzavřu kapitolu a obrátím list. Budu to brát jako novou příležitost. Už jsem měl dost času o tom přemýšlet. Samozřejmě, udělal jsem i pár chyb, které jsem udělat nemusel a bez nich se mohla moje kariéra ubírat jiným směrem. Ale ničeho nelituji."

Loni dostal šanci díky koronaviru, letos ještě za volant nesedl. Foto: Racing Point

Zdroj: Bild, úvodní foto: Renault