Novinky

  • 28.02.2020 Good Na závěr testů F1 v Barceloně zajel nejlepší čas Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 28.02.2020 Good Američan Mario Andretti, mistr světa z roku 1978, slaví 80. narozeniny

  • 28.02.2020 Good Poslední den testů F1 v Barceloně zahájil nejlépe Daniel Ricciardo (Renault)

Facebook Instagram

Hülkenberg skutečně mohl závodit za Red Bull

Hülkenberg skutečně mohl závodit za Red Bull

Měl smůlu, že Albon neselhal

Výhra jednoho je prohrou druhého. Nico Hülkenberg takto možná prohrál životní příležitost závodit v roce 2020 za Red Bull Racing. Pravděpodobně by poprvé v životě mohl jezdit ve špičkovém voze F1. Vyhrál však Alexander Albon, jenž se v týmu uchytil mnohem lépe než Pierre Gasly. Za vítěze se může pokládat i Red Bull, neboť udržel pravidlo, že do A-týmu bere pouze jezdce z Toro Rosso a ze svého juniorského programu. O tom se psalo již během sezony, ale Helmut Marko až nyní přiznává, že Hülkenberg skutečně měl šanci a nebyl to jen příběh vyfabulovaný v médiích.

"Iniciativa přišla z jeho strany," řekl poradce Red Bullu pro motorsport. "V té době jsme nevěděli, zda se Albonovi bude dařit, takže jsme tuto možnost nechali otevřenou. O něco později už ale bylo díky jeho výsledkům zřejmé, že pro Hülkenberga nebudeme mít místo. Držíme se pravidla, že vybíráme pouze z vlastních jezdců. Je to dobré také z toho pohledu, že naši junioři vidí velkou šanci dostat se do týmu."

Hülkenberg stále nemá vyřešeno, jak a kde bude jeho kariéra pokračovat. V rozhovoru pro agenturu DPA řekl, že jisté je pouze to, že tento rok nebude na startu Velké ceny Austrálie.

Moc nechybělo a Hülkenberg by obsadil místo opuštěné Danielem Ricciardem.

Komentáře ke článku