Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Nehoda téměř ukončila Albonovu kariéru

Nehoda téměř ukončila Albonovu kariéru

Russell byl u toho.

Alexander Albon, vracející se do pole závodníků F1, v rozhovoru pro Motor Sport Magazine Podcast vyprávěl o tom, jak ho jedna nehoda a zranění mohli připravit o kariéru ve F1. Součástí příběhu jsou George Russell, jeho předchůdce v týmu Williams a také Sergej Sirotkin, který za Williams závodil v roce 2018.

George bydlel asi dvě minuty od mého domu. Nejspíš u mě jedl častěji než já sám,“ zasmál se thajský závodník narozený v Anglii. „Stále jsme byli spolu, téměř každý oběd a večeře byly společné, byl jako součást rodiny.

Jednoho dne se kamarádi vydali na horská kola a našli stezku lesem, která ale byla určena jezdcům na koních.

Jel jsem rychle, ale zase ne šíleně rychle. Nikdy jsem na kole nejezdil jako maniak. Ale zničehonic jsem se ocitl na okraji... Neuvědomili jsme si, že jsme na koňském okruhu. A byla tam taková ta věc, kterou musí koně přeskočit.

Albon spadl a zlomil si klíční kost, což ho vyřadilo z následujícího závodu série F2. Po návratu do kokpitu patřícímu týmu ART najednou jako by seděl ve zcela jiném voze. Podezřelým v tomto případě je Sergej Sirotkin, jenž za Albona zaskakoval v Baku a havaroval.

Když jsem se vrátil, byl jsem pátý a šestý a tak... Byl jsem překvapený. A celý zbytek sezony byla jedna velká katastrofa. Celý zbytek roku se mi nedařilo. Nemám ve zvyku ukazovat prstem, ale jsem přesvědčen, že vůz nebyl pořádku, že se s ním při havárii něco stalo. Prostě jsem před havárií byl, myslím, třetí v šampionátu a po té havárii jsem už s tím vozem nikdy nebyl rychlý.

Albon měl štěstí, že si ho k sobě i přes špatné výsledy vybral DAMS a v roce 2018 mohl svádět dobré boje s Georgem Russellem i Landem Norrisem, což mu otevřelo bránu F1.

Druhá šance v roce 2018 zachránila Albonovu závodníckou kariéru. Foto: DAMS

Zdroj: Motor Sport Magazine Podcast, úvodní foto: Toro Rosso