Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Další dvě šance pro Beckmanna

Další dvě šance pro Beckmanna

Hughes se nakazil koronavirem

U stáje Van Amersfoort opět dojde ke změně v jezdecké sestavě. Jake Hughes byl totiž pozitivně testován na koronavirus a při nadcházejících dvou závodních víkendech v Le Castellet a na Hungaroringu za něj zaskočí David Beckmann.

"Poté, co byl Jake Hughes pozitivně testován na koronavirus, s námi nebude v Le Castellet závodit. Jakea nahradí David Beckmann. Ten místo něj pojede i na Hungaroringu, protože tento podnik následuje hned týden po Le Castellet. Jakeovi přejeme, ať se brzy uzdraví," oznámila stáj Van Amersfoort na sociálních sítích.

Pro Beckmanna letos nepůjde o první start v F2. Nejprve nastoupil v Imole, kde zaskakoval za zraněného Cema Bölükbasiho u stáje Charouz Racing System. V Silverstone zase nahradil u Van Amersfoortu Amauryho Cordeela, který předtím nasbíral 12 trestných bodů a dostal tak zákaz startu v jednom podniku. Při vystoupení v Imole se Beckmannovi podařilo dokončit hlavní závod na osmém místě. Díky tomu má na kontě čtyři body a je celkově dvacátý druhý.

Jake Hughes si bude muset dát kvůli koronaviru pauzu. Foto: Van Amersfoort Racing


S F2 už má ale Beckmann zkušenosti i z loňska. Sezonu 2021 zahájil u Charouz Racing Systemu. V jeho barvách absolvoval první čtyři podniky, ze kterých si odnesl i dvě pódiová umístění. Kvůli nedostatku finančních prostředků se ale poté musel s týmem rozloučit. Přesto ale nastoupil i v nadcházejících dvou závodních víkendech za španělský Campos.

Beckmann letos žádný stálý závodní program nemá. Ve formuli E ovšem působí jako rezervní jezdec stáje Andretti a je připraven pro případ, že by závodní piloti Jake Dennis nebo Oliver Askew nebyli schopni nastoupit.

Van Amersfoortu by mohl Hughes v nadcházejících dvou podnicích chybět. Právě Brit totiž vybojoval pro nizozemskou stáj všech dosavadních 26 letošních bodů. S nimi týmu patří poslední 11. příčka.

Před podnikem v Le Castellet stále visí otazník ještě nad sestavou Camposu. Ralph Boschung totiž léčí své bolesti krku, které ho limitovaly v předchozí fázi sezony a neočekává se, že by byl ve Francii připraven na návrat. Kdo za něj nastoupí, není jasné. Velkým favoritem by ale mohl být Roberto Merhi. Bývalý pilot F1 totiž za Boschunga zaskakoval už na Red Bull Ringu a v hlavním závodě dojel třetí.

Zdroj: Formula Scout, FORMULE.cz, úvodní foto: Van Amersfoort Racing