Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Hughes dostane další šanci u HWA Racelab

Hughes dostane další šanci u HWA Racelab

V Abú Zabí si znovu zazávodí

Premiérové vystoupení Logana Sargeanta ve F2 zůstane minimálně do konce letošního roku i jeho posledním startem v této sérii. Stáj HWA Racelab totiž oznámila, že při závěrečném závodním víkendu sezony doplní Alessia Deleddu Jake Hughes. Pro sedmadvacetiletého Brita půjde už o třetí letošní start s HWA Racelab ve F2. Objevil se totiž již v Soči a Monze. S německým týmem navíc startoval při podniku F2 v Soči rovněž loni. Během loňské sezony navíc závodil pro tým i ve FIA F3, stejně jako v roce 2019.

Již před začátkem víkendu je ale jasné, že v budoucnu už se Hughes s HWA Racelab ve F2 neobjeví. Stáj totiž na konci letošní sezony „druhou ligu“ opouští a pokračovat už nebude ani ve FIA F3. Zatímco ve startovním poli FIA F3 ji nahradí nizozemská stáj Van Amersfoort Racing, v případě formule 2 ještě nebylo jméno týmu, který zaplní uvolněné místo, oznámeno. Spekulace ale říkají, že i v tomto případě to bude Van Amersfoort.

„Jsem opravdu nadšený z toho, že si tento víkend znovu zazávodím za HWA Racelab. Bude to emotivní víkend, jelikož pro tým půjde o poslední vystoupení v šampionátu. Závodil jsem s nimi ve F3 i ve F2, takže je pro mě smutné koukat se na to, jak odcházejí. Doufám, že to pro nás bude pozitivní konec sezony. V Abú Zabí si to vždy užívám. Doufejme, že změny, ke kterým na trati došlo, přinesou ještě více vzrušující závodění. Pokud budeme mít po skončení víkendu více bodů, bude to úspěšný víkend,“ říká Hughes.

Jake Hughes si připíše třetí letošní start ve F2. Foto: HWA RacelabPřed posledním podnikem sezony se HWA Racelab nachází na poslední 11. příčce týmového hodnocení. Na kontě má devět bodů. Nejvíce jich získal pro tým právě Hughes, který si díky čtvrtému místu při druhém sprintu v Soči připsal osm bodů. Zbývajícím jedním bodem přispěl na účet stáje Matteo Nannini. Ital se u stáje ukázal pouze při úvodním podniku v Bahrajnu a v hlavním závodě dojel desátý. Kromě této dvojice a Logana Sargeanta se v barvách týmu během sezony představil také Jack Aitken. Účastník Velké ceny as-Sachíru 2020 ale žádné body nezískal, stejně jako Sargeant.

HWA Racelab s největší pravděpodobností nebude jediným týmem, který pro poslední podnik sezony změní jezdeckou sestavu. Nedá se totiž očekávat, že by u stáje Charouz Racing System nastoupil Enzo Fittipaldi, který si při hlavním saudskoarabském závodě přivodil po velké kolizi s Théem Pourchairem zlomeninu pravé paty. A právě i nad Pourchaireho startem visí otazník. Francouz sice z incidentu vyvázl bez zranění, svůj start v posledním podniku ale zatím nepotvrdil.

Zdroj: Formula Scout, FIA Formula 2, úvodní foto: HWA Racelab