Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Charouz Racing System představil jezdce pro letošní sezonu

Charouz Racing System představil jezdce pro letošní sezonu

Pojedou za něj Beckmann se Samaiou

Stáj Charouz Racing System oznámila jména jezdců, kteří pro ni budou závodit v nadcházející sezoně formule 2. Jsou jimi David Beckmann s Guilhermem Samaiou. Oba v barvách týmu nastoupili už při loňských posezonních testech v Bahrajnu.

„Bude to opravdu náročné. Samozřejmě jsem zase o krok blíže k formuli 1. Díky tomu, že se přidávám k Charouz Racing Systemu, se cítím pohodlně. Hned jak vstoupili do formule 2, tak o sobě dali vědět. Se všemi svými jezdci dokázali být konkurenceschopní a konzistentní. Tým má skvělé zázemí a strukturu. Během testů jsem se už seznámil s některými zaměstnanci. S některými jsem spolupracoval již dříve. Díky tomu se v týmu cítím pohodlně. Je to příslib, že společně zažijeme dobrou sezonu,“ uvedl Beckmann.

David Beckmann loni ve FIA F3 závodil za Trident. Foto: Trident

 

Samaia okomentoval svůj příchod k týmu takto: „Jsem velice šťastný, že se v roce 2021 spojím s Charouz Racing Systemem. Na konci sezony 2020 mi dali skvělou příležitost k tomu, abych začal znovu a ukázal, čeho jsme na trati společně schopni. Po slušných posezonních testech, které jsme spolu zažili, jsem byl opět plný energie. Jsem opravdu vděčný, že jsem se dostal mezi tak úžasné lidi. Jsem přesvědčen, že letos budeme velmi záludnými soupeři. Budeme se hodně snažit.“

Beckmann v loňské sezoně FIA F3 závodil za tým Trident. Celkově obsadil šesté místo a na konto si připsal mimo jiné i dvě vítězství. Letošní sezona pro něj bude ve formuli 2 premiérovou. Samaia ve „druhé lize“ účinkoval již loni u stáje Campos. Nezískal ale žádný bod.

Guilherme Samaia si loni sice žádné body nepřipsal, přesto ale sehnal sedačku i pro letošní rok. Foto: Campos

 

Ve startovní listině pro letošní ročník formule 2 nyní zbývají již jen tři volná místa. Ani jednoho jezdce zatím neangažoval Trident. Prázdná sedačka stále zůstává také u MP Motorsportu, kde stále nebylo oznámeno jméno týmového kolegy Lirima Zendeliho. Spekuluje se ale o tom, že by za MP Motorsport mohli závodit Roberto Merhi nebo Louis Delétraz.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Charouz Racing System