Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Russell byl schválně opatrný

Russell byl schválně opatrný

Bude dnes opatrný Hamilton?

George Russell dnes odstartuje do Velké ceny São Paula z prvního místa poté, co zvítězil v sobotním sprintu. Mladý Angličan si jistě musel užívat jeden ze vzácných soubojů s Maxem Verstappenem, již jistým šampionem letošní sezony. Tentokrát byl v roli dravce a svůj úkol zvládl, a ještě si přitom prý dával pozor, aby moc neriskoval.

Samozřejmě to byl pouze sprint, takže bylo třeba myslet na velikost risku a velikost zisku. Nechtěl jsem příliš riskovat a skončit bez bodů a do velké ceny odstartovat z posledního místa. Ale nakonec se to přece povedlo,“ radoval se jezdec Mercedesu, který stále čeká na své první vítězství ve velké ceně.

Díky tomu, že si Verstappen v souboji s Carlosem Sainzem poškodil přední přítlačné křídlo i díky Sainzově penalizaci se na druhou pozici postaví Russellův týmový kolega, Lewis Hamilton. Mercedes tedy nejspíše má šanci ukořistit první vítězství v končící sezoně. Jistě pomůže, pokud se jeho jezdci nesoustředí na vzájemný souboj, vždyť za zády budou mít vozy Red Bullu.

Obsadíme první řadu, to nám dává strategické možnosti. Budeme muset spolupracovat a jeden z nás asi dostane alternativní strategii, abychom měli větší šanci na vítězství.

Hamilton souhlasí.

Určitě budeme pracovat jako tým,“ řekl sedminásobný šampion. „Jsme tady kvůli týmu, potřebujeme výsledek pro tým. Samozřejmě budeme závodit opatrně a čistě. Neustále musíme mít na paměti, že cílem je získat výjimečný výsledek pro náš tým.

Skutečně to bude týmová hra, nebo se má Russell raději připravit na Hamiltonův tvrdý útok? Foto: Mercedes

Hrozbou číslo jedna je jednoznačně Verstappen. Hlavní závodní inženýr Mercedesu, Andrew Shovlin, se obává hlavně teplejšího počasí, které Red Bullu přihraje lepší přilnavost předních pneumatik. Navíc, Verstappen si včera pravděpodobně špatně vybral pneumatiky a dnes se pokusí co nejlépe využít nejměkčí směs.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes