Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Pérez konečně přestal vymýšlet

Pérez konečně přestal vymýšlet

Verstappen ale mohl být rychlejší.

Dnešní kvalifikaci na zítřejší Velkou cenu Japonska vyhrál Max Verstappen, ale více spokojeně vypadal jeho týmový kolega Sergio Pérez. Nejenže bude startovat vedle Verstappena, ale zaostal za ním o pouhých 66 tisícin sekundy. Většina fanoušků F1 si přeje, aby alespoň někdo kladl úřadujícímu šampionovi překážky na cestě za dalšími vítězstvími, takže se těší spolu s Mexičanem a doufají, že bude ve formě i zítra.

Jak by řekl Carlos (Sainz), přestali jsme vymýšlet,“ vysvětluje Pérez svou konkurenceschopnost. „Příliš jsme si hráli s vozem. To je za námi a teď máme mnohem lepší základ. V podstatě jsem se vším spokojený a mohu nechat víkendy prostě plynout.

Přitom je to pouhých šest měsíců od jednoho z Pérezových nejhorších víkendů. Loni byl v kvalifikaci v Suzuce o osm desetin pomalejší než Verstappen a ze závodu odstoupil po druhé kolizi s jiným vozem.

Až na konci minulé sezony jsem si uvědomil, že je lepší nezabývat se experimenty s nastavením, protože je to pak beztak o mnoha kompromisech. Letos se v našem voze cítím pohodlně a vrací se mi sebedůvěra.

Helmut Marko s neomaleností jemu vlastní podotkl, že Pérez před téměř dvěma lety podepsal s Red Bullem dvouletý kontrakt a nyní ho pohání touha po dalším.

Loni zde měl Sergio nejhorší závod, takže takový výsledek pro něj musí být velkým zadostiučiněním. Vidíte, že dokáže být rychlý. Ale asi hraje roli i to, že letos se začaly podepisovat kontrakty dříve, než je obvyklé.

Verstappen však poněkud kazí nadšení tím, že není spokojen se svou rychlostí, přestože získal pole position.

"Nakonec to bylo velmi těsné," řekl Nizozemec. „Na této trati hodně záleží na pneumatikách, asfalt je hodně agresivní. Jezdit na limitu se ne vždy vyplatí. Nicméně důležité je, že máme pole position. Samozřejmě chceme, aby bylo každé kolo perfektní, ale na takové trati to prostě nejde. Ale celkově to byl velmi dobrý den. Jsme v dobře pozici před závodem, ale až na jeho konci se budou udělovat body.

Verstappen opět předčil Péreze, ale teď to bylo mimořádně těsné. Foto: Red Bull

Zdroj: motorsport, Sky, úvodní foto: Red Bull