Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Vzal vítr z plachet pochybovačů

 Vzal vítr z plachet pochybovačů

Byl McLaren opravdu rychlý jako Red Bull?

Minulou neděli Lando Norris dosáhl svého prvního vítězství v mladém věku 24 let, byť až v jeho čtvrté sezoně ve F1. Kromě obrovské radosti tak musel pocítit i to, jak mu spadl kámen ze srdce, že se nezařadí na seznam smolařů, kteří byli mnohdy blízko, ale na seznamu vítězů nakonec chybí.

Vícekrát jsem byl blízko, ale ani jednou jsem nebyl schopen dosáhnout vítězství,“ řekl Norris, pro kterého to byla šestnáctá účast na stupních vítězů. "Mnozí pochybovali, že se to může podařit letos, ale já jsem od začátku roku viděl, že máme vše potřebné, že já jsem připraven a že potřebuji být trpělivý."

Vítězství je také jasnou odpovědí všem pochybovačům. Norrise evidentně nenechávaly chladným diskuse o tom, jak v rozhodujících chvílích nezvládá tlak.

Každý si může říct, co chce. Ne všichni mě musí mít rádi, ne všichni mě musí podporovat. Někteří to (nula na počítadle vítězství) opakovali i po Číně, po minulém závodním víkendu, kde jsem v první zatáčce udělal chybu s Lewisem (Hamiltonem). Ale když o mně lidé pochybují, o to víc chci na trati dokázat, že nemají pravdu. Myslí si, že vědí, o čem mluví. Co je lepší, než všem předvést opak? Nechci mluvit o nikom konkrétním, ale jsem rád, že jsem předvedl své schopnosti.

Vítězství je skvělé pro celý tým McLaren, který naposledy vyhrál v roce 2021 v Itálii.

Věděli jsme, že máme rychlý vůz, ale i tak je to překvapení,“ přiznal Andrea Stella. „Lando má první vítězství, to je důležité, protože si to už tak moc zasloužil. Vždy jsme říkali, že jakmile mu dáme dostatečně dobrý vůz, tak to zvládne. A teď to dokázal.

Andrea Stella také poprvé slavil vítězství jako šéf týmu. Foto: McLaren

Red Bullu se však povedlo, alespoň částečně, zkrotit optimismus papájového tábora. Christian Horner oznámil a Max Verstappen po obhlídce svého vozu potvrdil, že do cíle dorazil se značně poškozenou podlahou v místě, kterým ve 22. kole nabral patník. Nebýt toho, tak by Norrise třeba jezdce McLarenu porazit i přes nepřízeň štěstěny.

Zdroj: motorsport, Sky, úvodní foto: McLaren