Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Vrací se do Red Bullu mír?

Vrací se do Red Bullu mír?

Bouře prý už prohřměla.

Situace uvnitř týmu Red Bull se začala uklidňovat. Nebo se po oznámení Neweyho odchodu členové týmu, managementu mateřské firmy a její vlastníci dokázali shodnout alespoň na tom, že je nezbytné začít do médií vysílat pozitivní signály. Nebo se zúčastnění umoudřili po Neweyho odchodu, který jim je zdviženým varovným prstem. Tak nebo tak, generální ředitel společnosti Red Bull poprvé od začátku roku vyjádřil podporu šéfovi (a řediteli) týmu Red Bull.

Jsem o tom přesvědčen," řekl Oliver Mintzlaff, když se ho Bild Am Sonntag zeptal, zda je podle něj Christian Horner člověkem, který by měl zůstat ve vedení týmu. „Dělá všechno proto, aby byl tým úspěšný. Je to skvělý ředitel.

Nebudu se hádat, že nepotřebujeme nastolit klid a mír,“ řekl Mintzlaff v jiném rozhovoru pro Sky Deutschland. „Ale směřujeme k nim. Média hodně spekulují, ale to jen proto, že u nás byly určité nepokoje a že je za námi mnoho nespokojených týmů.

Mintzlaff také řekl, že přestože Newey dává od vývojového programu týmu F1 ruce pryč, dokončí hypersport RB17 a zůstane s Red Bullem v kontaktu, takže nejsou vyloučeny další společné projekty mimo F1. A prý nemá obavu z možného odchodu Maxe Verstappena, jelikož s vývojem motoru ve skutečnosti Red Bull nemá žádný problém, jen je to pro něj náročné, jako pro každého nového výrobce.

K nepotvrzeným drbům patří i to, že své možnosti zkoumá Jonathan Wheatley, sportovní ředitel Red Bullu, jenž je s týmem od roku 2006 a prý by si už sám sebe dovedl představit v roli šéfa týmu. Jedinou stájí, o které víme, že může hledat nového šéfa týmu, je Sauber/Audi, kde je manažer Alessandro Alunni Bravi pouze “reprezentantem týmu“.

Red Bull tvrdí, že do týmu se vrací klid, Helmut Marko nadále mlčí. Foto: Red Bull

A Max Verstappen se nechal slyšet, že tvrzení šéfa McLarenu o přibývajících životopisech lidí prchajících z Red Bullu, již podpořeno i šéfem Mercedesu, je pouze snahou co nejvíce rozhoupat loď konkurence.

Očividně se nás snaží rozhoupat. Ale nemůžeme mu zakázat, aby říkal takové věci. Chápu ho, vždyť všichni teď chtějí naše lidi, ve světě F1 to takhle funguje. Ale mě to netrápí. Narazil jsem na titulky s tímto tématem, ale ani jsem na ně neklikl.

Mě by více trápila ztráta 220 zaměstnanců než jeden nebo dva životopisy,“ zareagoval Horner na Zaka Browna a Tota Wolffa. Tak se dozvídáme, že v nově vytvořeném motorovém oddělení Red Bullu pracuje přes dvě stě bývalých zaměstnanců Mercedesu.

A přetrvávající podporu Red Bullu v posledním dnech vyjádřil i budoucí motorový partner, americký gigant Ford.

My ve Fordu věříme, že nejlepší cestou k velkému úspěchu v motorsportu je najít si za partnery nejlepší týmy. Věříme, že jsme spojili síly s nejlepším týmem F1. Nejdůležitější pak jsou kooperace, vzájemné pochopení a odhodlání udělat cokoli potřebné k úspěchu. A nic z toho nechybí ani na jedné straně našeho partnerství,“ řekl Mark Rushbrook, ředitel Ford Performance Motorsports.

Zdroj: motorsport, Sky, Bild, úvodní foto: Red Bull