Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Proč najednou Norris nestíhá?

Proč najednou Norris nestíhá?

V kvalifikaci podal průměrný výkon.

Lando Norris ve sprinterském závodě útočil na Maxe Verstappena a dokonce se nakrátko dostal i před něj, přestože za souboj nakonec zaplatil pádem až na třetí místo. Brit bude i dnes startovat vedle Verstappena, jenže zatímco jeho ztráta ve sprintové kvalifikaci nečinila ani desetinu sekundy, v kvalifikaci na velkou cenu to už byly celé čtyři desetiny. To proto, že Norris v sobotu zajel téměř stejný čas jako v pátek, zatímco Verstappen byl podstatně rychlejší. A čtyři desetiny sekundy nejsou na krátkém Red Bull Ringu vůbec málo.

Podmínky dnes byly o něco náročnější než včera,“ řekl Norris po kvalifikaci. „Víte, vítr a podobně. Ale je pravdou, že jsme relativně více vzadu, blíže k mercedesům a vozům Ferrari než k Maxovi. Něco z toho jde na můj účet. V pátek jsem asi zajel lepší kolo, dnes jsem mohl být o desetinu nebo dvě rychlejší. Ale beztak by to nestačilo na první místo. Red Bull udělal krok vpřed a jeho novou rychlost jsme rozhodně nemohli napodobit. Takže máme druhé místo, jsme v první řadě a snad z toho v neděli něco vytěžíme.

Fanouškům McLarenu nezbývá než doufat, že Norrisův mclaren je lépe nastaven na závod než Verstappenův red bull. Oscar Piastri bude startovat až ze sedmého místa, jelikož navzdory snaze McLarenu odvolat se mu byl vymazán nejrychlejší čas kvalifikace kvůli nerespektování hranic trati v šesté zatáčce okruhu, čehož si Australan po dokončení kola ani nebyl vědomý.

Je to hanba,“ řekl Piastri v rozhovoru pro televizi Sky. "Udělalo se tolik práce, rozmístily se kačírky... Nechápu, proč utratili stovky tisíc ne-li miliony na poslední dvě zatáčky, zatímco jiné zatáčky... Ale dobře, ostatní zůstali na trati a já ne, takže tak to je."

Norris by Verstappena neporazil ani perfektním kolem. Foto: McLaren

Zdroj: RaceFans, MotorsportWeek, úvodní foto: McLaren